Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Międzynarodowy Konkurs Chóralny Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Grudziądzu – wyniki

Międzynarodowy Konkurs Chóralny Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Grudziądzu.

W piątek 31 maja i sobotę 1 czerwca w naszym mieście miały miejsce przesłuchania w ramach IX Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Muzyki Sakralnej Carmen Fidei, zwieńczone oficjalnym wręczeniem nagród. Wydarzenie zorganizowane zostało w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów chóralnych z Polski i świata, zarówno w formule stacjonarnej jak i online. Wszystkie biorące udział zespoły zostały docenione i nagrodzone, a ogłoszone przez Jury wyniki prezentujemy Państwu poniżej:

Brązowe Pasmo oraz nagrodę dyrektora artystycznego Carmen Fidei Michała Rajewskiego otrzymał Chór Cantate Deo ze Szczecina, pod dyrekcją Pana Pawła Cichosza.

 

Srebrne Pasmo otrzymał Chór Verum Cantus z Mińska w Białorusi, pod dyrekcją Pani Janiny Chwałko.

 

Srebrne Pasmo oraz puchar dyrektora Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu otrzymał Chór Copernicus z Torunia, pod dyrekcją Pana Pawła Jankowskiego.

 

Srebrne Pasmo oraz puchar, ufundowany przez Pana Andrzeja Witkowskiego z Grudziądza, otrzymał Chór Kolegiata Grudziądz, pod dyrekcją Pana Marka Mateckiego.

 

Srebrne Pasmo oraz statuetkę, ufundowaną przez firmę Obol Grochowscy, otrzymał Chór Constellatio z Torunia, pod dyrekcją Pani Małgorzaty Jankowskiej.

 

Złote Pasmo otrzymał Chór Mieszany Yerewan Chamber Choir z Armenii, pod dyrekcją Pani Kristiny Voskanyan.

 

Złote Pasmo otrzymał Chór Męski Yerewan Chamber Choir z Armenii, pod dyrekcją Pani Kristiny Voskanyan.

 

Złote Pasmo (w kategorii open oraz w kategorii musica sacra) otrzymał Chór Belcanto z Soroca w Mołdawii, pod dyrekcją Pani Ludmily Samarin.

 

Złote Pasmo oraz puchar PZCHiO w Warszawie otrzymał Chór The G Singers z Grudziądza, pod dyrekcją Pani Aleksandry Drozdeckiej.

 

Złote Pasmo oraz statuetkę dyrektora Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu Pani prof. dr hab Anny Janosz, otrzymał Canzonetta Chór Dziecięcy PSM I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pod dyrekcją Pani Elżbiety Siczek.

 

Grand Prix IX Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Muzyki Sakralnej Carmen Fidei oraz puchar ks prob. kan. Zbigniewa Gańskiego z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio w Grudziądzu otrzymał Canzonetta Chór Dziecięcy PSM I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pod dyrekcją Pani Elżbiety Siczek.

 

Nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta otrzymała Pani Elżbieta Siczek z Chóru Canzonetta.

 

W dniu ogłoszenia wyników obecne na miejscu chóry przygotowały oprawę Mszy Świętej oraz zaprezentowały się podczas uroczystości wręczenia nagród. Nie brakowało radości i wzruszeń. Niejednokrotnie podkreślano również ogrom wykonanej przez zespoły pracy i jednoczącego wszystkich chórzystów zamiłowania i pasji do śpiewu. Możliwość wysłuchania kunsztu talentu zespołów była okazją do zanurzenia się w refleksyjne i piękne brzmienia muzyki sakralnej i nie tylko.

 

Zachęcamy do pozostania na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami w naszym mieście, które regularnie publikujemy w kalendarzu na naszym portalu.

 

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Gracjan Choderny

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024