Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Charytatywny Metamorphosis Fasion Show 2024 – zapowiedź

Charytatywny pokaz mody dla grudziądzkich Amazonek

Jeszcze nie umilkły kroki modelek i modeli na ulicach Grudziądzkiej Starówki, a już szykuje się kolejny pokaz mody i to niebywały.

21 czerwca 2024 r. o godzinie 18:00 w Hotelu Rudnik zagoszczą projektantki i projektanci światowej klasy, nie zabraknie też silnej reprezentacji naszego miasta. Tego dnia odbędzie się pokaz mody, którego celem jest zebranie funduszy dla grudziądzkich Amazonek.

Swoje modowe kreacje zaprezentują tacy twórcy, jak:
Dr Paweł Węgrzyn – najlepszy polski projektant mody 2022 według rankingu Polskiej Akademii Mody, juror wielu krajowych i zagranicznych konkursów modowych, uznany farmakolog kliniczny i trycholog.
Marzena Chełmińska-Dudziak – od lat związana z branżą mody. Pasjonatka projektowania i pięknych rzeczy, właścicielka marki SENS nagrodzonej tytułem „Męskiej Marki Roku – Siła Jakości 2017”.
Monika Szymikowska – właścicielka gabinetów Estetique od 20 lat zajmuje się terapią przeciwstarzeniową, jest też specjalistką trychologii. Projektuje uniformów dla branży beauty na rynek Azjatycki, swoją kolekcję prezentowała też już w Mediolanie i Berlinie.
Piotr Janicki – projektant pochodzący z Legnicy. Wizjoner mody, autor kolekcji, człowiek o wielkiej pasji, którą realizuje od wielu lat, czyniąc z tego swój sposób na życie. Tworzy projekty piękne i wygodne, stworzone z niezwykłą dbałością o szczegóły. Swój butik z kolekcjami własnymi i innych uznanych projektantów prowadzi w Warszawie.
Paweł Iwo Piekarski – młody i niezależny projektant urodzony w Grudziądzu. Jego stylizacje są zarówno eleganckie, jak i sportowe oraz kolorowe.
Wioletta Podsiadlik – absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej SAPU. Właścicielka atelier modowego w Częstochowie, projektantka, artystka i wizjonerka jednocześnie. W swych kreacjach łączy funkcjonalność, elegancję, efektowne wzornictwa i detale, które nadają jej projektom unikatowy charakter.
Magdalena Wilk-Dryło – projektantka urodzona w Sanoku, absolwenta Instytutu Sztuk Pięknych w Rzeszowie oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Na co dzień zajmuje się tworzeniem stylizacji, kostiumów scenicznych dla osób publicznych i prywatnych.
Martyna Polakowska – jest początkującą projektantką pochodzącą z Warlubia. Ukończyła grudziądzkie Technikum Przemysłu Mody w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Aktualnie studiuje w wyższej szkole VIAMODA w Warszawie.
Joanna Domańska – twórczyni marki mafika.pl, kreatorka ręcznie robione dzianiny w pojedynczych egzemplarzach z najwyższej jakości przędzy. Tysiące przerobionych oczek, kilkanaście kłębków włóczki różniących się kolorem i składem, to gwarancja oryginalności i niepowtarzalności jej projektów.
Zuza Rak, Jakub Szymański, Amelia Berberlicka i Michalina Radacka – młodzi projektanci z Grudziądza, uczniowie Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej na kierunku Technik przemysłu mody! To oni, pod okiem Pawła Iwo-Piekarskiego, stworzą sukienkę na Metamorfozę IV, której finał odbędzie się tego dnia.

Metamorfoza IV Odkryjemy Twoje Piękno edycja 2024 to kolejna odsłona wspaniałego projektu, w ramach którego zwyciężczyni konkursu uczestniczy w zajęciach z dietetyczką, trenerami, psychologiem, stylistkami, czyli zespołem ludzi dzięki, którym może zmienić swój wygląd, styl życia i znów poczuć się piękną. Organizatorzy kładą duży nacisk na samorozwój, pracę ze sobą i motywacje, która powinna przynosić trwałe efekty. Duchem sprawczym tego wydarzenia jest Joanna Kapusta – właścicielka Studia Modelowania Sylwetki Joanna w Mokrem. Swego wsparcia udzielają też: deweloper STULSZ; Karina Milan-Szymańska, psycholog, terapeuta, psychoterapeuta; Studio Urody Dafne, Klinika Wieczorek Stomatologia oraz „By o la la” – Grudziądz. Laureatką konkursu, która w ten wieczór przywdzieje specjalnie dla niej zaprojektowane ubrania, jest Dominika Mickiewicz.

Warto wspomnieć, że imprezę poprowadzą fotomodelka i dziennikarka – Dorota Gardias oraz znany i lubiany publicysta, pochodzący z naszego miasta – Przemysław Talkowski.
Wśród Gości Specjalnych pojawi się Krystyna Mazurówna – znana wszystkim tancerka, choreografka, aktorka, pisarka i felietonistka – wspaniała, odważna osobowość, która przyleci na to wydarzenie z Paryża.
Na imprezie pojawi się też „Kokardeczka”, czyli charyzmatyczne rodzeństwo Babka i Suchar, które w mediach społecznościowych ma rzeszę fanów. Przepisem na ich sukces jest nie tylko prowadzenie modowego sklepu i popularne konto na Tik-Toku, ale przede wszystkim zaangażowanie w akcje charytatywne takie jak Metamorfosis Fashion Show.

To wydarzenie ma przede wszystkim charytatywny charakter. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na Stowarzyszenie grudziądzkich Amazonek, które również tego wieczora wcielą się w rolę modelek, prezentując się w specjalnie zaprojektowanych dla nich strojach. Warto być tam razem z nimi. Bilety w cenie 99 zł dostępne są w Studio Modelowania Sylwetki Joanna w Mokrem, z którym można się kontaktować za pomocą strony na FB oraz stronę wydarzenia.

Cieszymy się, że na portalu www.grudziadzmiastootwarte.pl możemy pisać o tak ciekawych i szczytnych wydarzeniach.

Adam Milewski

 

materiały organizatorów

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024