Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Balonowy Dzień Dziecka nad Wisłą w Grudziądzu

Nowa Era w Historii Grudziądzkiego Klubu Balonowego

W piątkowe popołudnie Błonia Nadwiślańskie w Grudziądzu wypełniły się radosnym śmiechem dzieci i dźwiękiem napełnianych balonów. Tegoroczny Balonowy Dzień Dziecka okazał się wyjątkowym wydarzeniem, które przyciągnęło liczne rodziny z dziećmi, gotowe na niezapomniane atrakcje.

Głównym punktem programu był uroczysty „chrzest” nowego balonu Grudziądzkiego Klubu Balonowego (GKB). Ten nowoczesny balon, wyprodukowany przez renomowaną czeską firmę według projektu Kameli Flórez Oviedo, pracownika Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, został zaprezentowany po raz pierwszy publicznie. Balon ten będzie służył zarówno celom szkoleniowym, jak i sportowym, a także będzie brał udział w pokazach lotniczych, stając się ważnym elementem promocji miasta.

Obok nowego balonu stanął pierwszy balon GKB, który swoje najlepsze lata ma już za sobą. Był to najpewniej jego ostatni pokaz, co dodało całemu wydarzeniu nostalgicznego charakteru. Mieszkańcy miasta mogli podziwiać tę unikatową część historii lokalnego lotnictwa, ciesząc się jednocześnie z nadejścia nowej ery w działalności klubu.

Prezentacja balonu była tylko jednym z wielu punktów programu Balonowego Dnia Dziecka. Licznie przybyłe rodziny mogły skorzystać z bogatej oferty atrakcji. Dzieci z entuzjazmem bawiły się na placu zabaw umieszczonym wewnątrz balonu, skakały na dmuchańcach, brały udział w kreatywnych warsztatach i grach oraz uczestniczyły w animacjach prowadzonych przez doświadczonych animatorów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a atmosfera była przepełniona radością i beztroską.

Rozmawialiśmy z kilkoma małymi uczestnikami wydarzenia. Oskar, 8 lat, stwierdził: „Nigdy wcześniej nie widziałem tak dużego balonu! Plac zabaw w środku balonu był super!”. Zuzia, 6 lat, z uśmiechem powiedziała: „Najbardziej podobały mi się dmuchańce, skakałam na nich cały czas!”. Antek, 9 lat, zachwycony warsztatami, dodał: „Malowanie i tworzenie różnych rzeczy było świetne!”.

Przeprowadziliśmy również szybką ankietę, pytając najmłodszych uczestników o ich marzenia. Marta, lat 7, marzy o tym, żeby zostać pilotem balonu i latać nad miastem. Kamil, lat 5, chciałby mieć swojego własnego psa. Amelia, lat 10, wyznała, że chciałaby podróżować po całym świecie i zwiedzać różne kraje.

Balonowy Dzień Dziecka nad Wisłą był wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Był to dzień pełen radości, zabawy i pięknych wspomnień, który pokazał, jak ważne są takie inicjatywy w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim organizatorom za stworzenie tak wyjątkowej atmosfery i czekamy na kolejne edycje tego wspaniałego święta.

Autor: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024