Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

4 czerwca Międzynarodowy Jazzowy Wieczór w CK TEATR

godz. 19.00

   Bezpłatne wejściówki  do odbioru w kasie CK Teatr  i Informacji Turystycznej od dnia 27.05.2024 r.

 

W ramach III Konferencji C-City, która w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce w Grudziądzu, zapraszamy na energetyczny koncert, którego wspólnym mianownikiem jest jazz. Na scenie CK TEATR stanie drużyna muzycznych przyjaciół, którzy poznali się dzięki projektowi C-City, łączącemu 5 europejskich miast w projekcie kulturalnym: w tym Broxtowe, Gütersloh i Grudziądz.

Artyści zapowiadają, że koncert obfitować będzie w zaskakujące muzyczne niespodzianki a zwieńczeniem występów będzie wspólne jam session. Zapowiada się wydarzenie muzyczne, jakiego w Grudziądzu jeszcze nie było!

 

Wystąpią:

* Jeanie Barton z Broxtoweznakomita i zmysłowa brytyjska wokalistka, absolwentka harmonii jazzowej w Morley College w Londynie, studiowała improwizację u zdobywczyni nagrody BBC Jazz Anity Wardell, a także supportowała Georgie Fame, śpiewała jako wokalistka wspierająca Luddy’ego Sammsa (The Drifters), a ostatnio występowała dla Samuela L. Jacksona, a także innych gwiazd z listy A, śpiewając piosenki o Bondzie przed brytyjskimi ikonami, takimi jak Shirley Bassey i Pierce Brosnan. Ma na swoim koncie występy w The Jazz Cafe, klubie The 606, Ronnie Scott’s i Teatrze Narodowym, a także na Festiwalu Filmowym w Cannes.  Jeanie została uznana za „Najlepszą Debiutantkę” na Marlborough Jazz Festival 2015. Pisze również dla London Jazz News i Nottingham Live.

* The Sazerac Swingers z Gütersloh znany już grudziądzkiej publiczności ze znakomitego koncertu w Klubie Akcent w czerwcu 2022 r. Określany przez  Jazzthetik jako „odświeżająco anarchiczny i bezczelny”. „The Sazerac Swingers to obecnie jeden z najlepszych europejskich zespołów grających nowoczesny, młody jazz z Nowego Orleanu. Żadnego retro, żadnego vintage, żadnego odrodzenia. Mają swoje własne brzmienie, imponująca energia i prezencja, elektryzują tłumy na festiwalach i koncertach klubowych, zapewniając show, które nie ma sobie równych.” (Magazyn Rhein-Main)

* Taste Jazz Band z Grudziądza, którego trzon stanowią ikony grudziądzkiej sceny muzycznej pianista Tomasz Gust i basista Tadeusz Linowski to zawsze porcja pozytywnej energii obok której nie można przejść obojętnie. Skład zespołu jest gwarantem najwyższego poziomu. Znajdziemy w nim szereg artystów od lat związanych z naszą sceną muzyczną i którymi Grudziądz chwali się na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024