Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się długo wyczekiwany Festyn Integracyjny SP nr 13 w Grudziądzu, który przyciągnął licznych mieszkańców miasta. Pogoda dopisała, a atmosfera była wspaniała – pełna radości, śmiechu i integracji różnych grup społecznych.

Zumba, Aukcja i Prace Artystyczne

Festyn rozpoczął się energetyczną sesją Zumby prowadzoną przez Dorotę Gacek, która szybko rozgrzała uczestników do wspólnej zabawy. Stałym punktem programu była także licytacja prac uczniów SP13, które powstały pod czujnym okiem artystów plastyków – Grażyny Góralskiej oraz Piotra Schaefera. Dzieci włożyły mnóstwo serca i talentu w tworzenie swoich dzieł, co zaowocowało unikalnymi i kolorowymi pracami. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup wyposażenia sali zabaw dla uczniów, w tym stołu do piłkarzyków i cymbergraja.

Przyjacielski Turniej – Integracja Pokoleń

Nowością tegorocznego festynu był Przyjacielski Turniej, którego celem była integracja międzypokoleniowa i współpraca różnych środowisk. W dwóch drużynach zmierzyli się przedstawiciele Dziennego Domu Pomocy, rodzice uczniów, nauczyciele, młodzież z Młodzieżowej Rady Miasta oraz chętni z publiczności. Turniej okazał się świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i wspólnej zabawy.

Występy Artystyczne i Muzyczne

Na scenie zaprezentowały się lokalne talenty – znane grudziądzkie osobowości Maria Trętkiewicz, a także młodzieżowy zespół Last.One czy też uczniowie szkoły muzycznej Yamaha. Wystąpił także chór Cantores Graudentes, który zachwycił publiczność swoim repertuarem. Festyn zainaugurowała Grudziądzka Orkiestra Dęta, a swoje umiejętności zaprezentowały zespoły taneczne z OPP. Całość imprezy zakończyła dyskoteka prowadzona przez DJ Adamskiego, która zgromadziła tłumy na parkiecie.

Atrakcje i Smaczny Poczęstunek

Organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wśród nich znalazły się zabawy kreatywne i sportowe, przejazdy konikiem, spotkania z pieskami ze schroniska, dmuchany zamek, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Uczestnicy mogli również liczyć na smaczny poczęstunek, który umilał czas spędzony na festynie.

Wizyta Prezydenta Miasta

Podczas wydarzenia obecny był również prezydent miasta Grudziądza, Pan Maciej Glamowski. Uczestnicy festynu mieli okazję porozmawiać z prezydentem, zadać mu pytania oraz podzielić się swoimi uwagami i pomysłami dotyczącymi rozwoju miasta.

Festyn nad Wisłą okazał się wielkim sukcesem, pełnym radości, integracji i pozytywnych emocji. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników i organizatorów, udało się nie tylko świetnie bawić, ale także wesprzeć Szkołę Podstawową nr 13 w Grudziądzu.

 

A już dziś gorąco zapraszamy do śledzenia portalu Grudziądz Miasto Otwarte, gdzie znajduje się wyjątkowe kalendarium Co? Gdzie? Kiedy?, w którym możecie Państwo znaleźć wiele różnych wydarzeń zarówno dla najmłodszych jak i starszych.

Zapraszamy!

Autor: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024