Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Grudziądzka Geotermia zamieniła się w big bandową estradę!

Jeśli marzycie o emocjach rodem z amerykańskiej, big bandowej sceny, koniecznie wybierzcie się na koncert Grudziądzkiej Orkiestry Dętej. A jeśli pragniecie poczuć klimatyczną atmosferę jak na sopockim festiwalu? Również wybierzcie się na koncert naszych miejskich muzyków! Te dwa zdania najlepiej oddają energetyczny i jednocześnie nastrojowy występ jakiego, doświadczyliśmy tego weekendu.

Tym razem, do wyjątkowych miejsc koncertowych orkiestry, takich jak tramwaj i wieża ratusza, dołączyła piramida Geotermii Grudziądz. Koncert odbył się wśród egzotycznych roślin i uzdrowiskowej solanki. Jak bawili się słuchacze? Oklaski w rytm utworów i wspólne śpiewanie z wokalistami ożywiły całą widownię. Czy ktoś nie tupał nóżką? Muzycy potwierdzają, że była to jedna z najlepiej bawiących się publiczności, a taka reakcja dla wykonawców to największa radość.

Repertuar krążył głównie między polskimi, brytyjskimi i amerykańskimi hitami. Muzycy sięgnęli po klasyki takie jak The Beatles, Duke Ellington, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, a także po hity ostatnich lat jak „Dynamite” czy „Can’t Take My Eyes Off You”. Tego wieczoru usłyszeliśmy również nowość w orkiestrowym wydaniu – rockowy utwór „You Shook Me All Night Long” legendarnej grupy AC/DC, w którym solowo zadebiutował nowy nabytek orkiestry – saksofon barytonowy.

Jeśli ktoś poczuł się zachęcony, ale jednocześnie zawiedziony, że nie dotarł na koncert – nie martwcie się! Grudziądzką Orkiestrę Dętą usłyszymy jeszcze przed wakacjami. Przede wszystkim na Jarmarku Spichrzowym, który odbędzie się 14 czerwca o godzinie 16:30, gdzie orkiestra otworzy wydarzenie przemarszem, oraz na koncercie na wieży ratusza 16 czerwca o godzinie 13:00.

Jak skomentować wydarzenie w jednym zdaniu? “Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”!

Autor: Mateusz Pawlik – Las Kresek

 

Sonia Biesek i Mateusz Pawlik

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024