Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy w wykonaniu grudziądzkich chórów.

Ubiegła niedziela była wyjątkowym dniem dla wszystkich mam. Z tej okazji w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio w Tarpnie zorganizowano koncert zatytułowany “Ave Maria”.

 

Wydarzenie było kolejną już okazją na wysłuchanie kunsztu artystycznego grudziądzkich zespołów. Tym razem przed publicznością wystąpiły chóry: Sursum Corda, Cantores Graudentes i Dzwon. Swoje pięć minut mieli również soliści i instrumentaliści. Całości dyrygował chórmistrz Michał Rajewski.

 

Zdecydowaną większość zaprezentowanego repertuaru stanowiły pieśni sakralne. Zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć różne wersje pieśni “Ave Maria”, a także wiele innych, m.in. “O Pani, ufność nasza”, “Uwielbiam Cię Abba”, “To, co odkrywacie”, “O salutaris Hostia”, “Signore delle cime”, “Credo”, “Surrexit Christus, Alleluja” czy “You Raise Me Up”. Część z utworów wykonywana była przez solistów oraz przy akompaniamencie skrzypiec, wiolonczeli, fletu, altówki i saksofonu. Na koniec zespoły wraz z publicznością odśpiewały pieśń “Była cicha i piękna jak wiosna”, jako podkreślenie wyjątkowości zarówno tego dnia jak i całego miesiąca maja, poświęconego Najświętszej Maryi Pannie, Matce Kościoła.

 

Była to wyjątkowa, choć nie pierwsza i nie ostatnia możliwość wysłuchania ogromu talentu i efektu ciężkiej pracy nad rozwojem przepięknej pasji, jaką jest śpiew. Grudziądzkie chóry reprezentują nasze miasto nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach, które na bieżąco zamieszczamy w kalendarzu na łamach naszego portalu. Wszystkim mamom składamy nieustannie najserdeczniejsze życzenia!

 

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Gracjan Choderny

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024