Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

A czym dla Ciebie jest Dzień Mamy? Podziel się z nami! część 1.

Dzień matki to wyjątkowa okazja do świętowania.

W zmieniającym się świecie i pędzie dnia codziennego tym milej celebrować wspólne chwile.

Dla mnie jako córki, Dzień Matki był pretekstem do spędzenia czasu tylko we dwie. Jako dziecko rysowałam dla mamy laurki i przygotowywałam drobne upominki, by uhonorować wysiłek jaki mama wkładała każdego dnia w życie naszej rodziny.

Wszystko zmieniło się, kiedy zostałam mamą. Dzień Matki jest niczym gwiazdka. Z okazji dnia matki, wybieramy się całą rodziną na spacer, ubieramy się uroczyście i sprawiamy sobie drobne przyjemności. Kiedyś myślałam, że to święto ma bardziej komercyjny wymiar, skupiałam się na prezentach, jakie mogę sprawić mojej mamie. Od kiedy sama jestem mamą, wiem, że najcenniejszy jest wspólny czas, kiedy mąż wraz z naszym synkiem piecze domowe ciasto, wykonują własnoręczne pamiątki i przygotowuję dom na świętowanie.

Miłości i bliskości nie da się kupić, nic nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu. Ponad najwymyślniejsze prezenty wolę wspólne wspomnienia. Przeżycia, do których będziemy się odwoływać z rozrzewnieniem przez kolejne lata.

Moje propozycje na celebrowanie Dnia Matki:

➡️Doskonałym pomysłem na prezent może być zdjęcie, na którym jesteście szczęśliwi. W pięknej ramce, będzie doskonałą ozdobą na wiele lat.

➡️Świetnym pomysłem na dzień matki może być symboliczny element biżuterii, być może grawerowany, będzie doskonałą pamiątką na długie lata.

➡️Dla koneserów idealnym rozwiązaniem będzie wypad do kina lub teatru, gdzie uhonorujemy mamę i spędzimy mile czas.

➡️Kreatywnym pomysłem na pamiątki są wszechstronne warsztaty, na jakie możemy udać się wspólnie, nauczymy się czegoś nowego i a dodatkowym walorem będzie przyjemność z uczestnictwa, polecam warsztaty medycyny naturalnej, rękodzieła czy artystyczne.

➡️Bardzo modne są obecnie wyroby rękodzielnicze, np. biżuteria z żywicy epoksydowej, biżuteria dedykowana, coś niepowtarzalnego, gdzie można oddać charakter każdej mamy.

➡️Polecam także rodzinne wyjścia na spacer, nad jezioro czy rowery. Wspólny czas, uwaga i bliskość to jedyne co możemy podarować sobie, a nie można tego kupić za pieniądze. Dobry prezent nie musi być kosztowny, tylko przemyślany i szyty na miarę obdarowywanego. Musimy znać swoją mamę by wiedzieć co jej sprawi przyjemność.

Dzień Matki jest okazją do spotkania, nadrobienia zaległości i bliskości, by być razem bez oczekiwań. Dla mnie wymarzony Dzień Matki to dzień w całości spędzony z bliskimi, z dala od techniki, wspólnie przyrządzony posiłek i czas spędzony na łonie natury. Nasze ulubione miejsca to nadmorskie miasteczka, małe kawiarenki, urokliwe trasy rowerowe czy ustronne leśne trasy krajoznawcze np. Góry Łosiowe.

Autorka Natalia Bator-Kunikowska

DZIEŃ MAMY – część II

Podziel się z Nami swoimi przemyśleniami!
Napisz do Nas: kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024