Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

GRUDZIĄDZKIE AMATORSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE GAPA 2024 – przedstawiamy wyniki

Tegoroczne Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne dobiegły już nieuchronnego końca. Dziś, czyli 24 maja, miała miejsce uroczysta gala z udziałem laureatów poszczególnych kategorii artystycznych: Taniec, Muzyka, Plastyka.

Po wysłuchaniu 120 solistów i 23 zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii 7-9 – SOLISTA:

Złota Gapa – Matylda Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Marzęcicach

Srebrna Gapa –  Zofia Kreńska

Wyróżnienia:

Elena Leszka ze Szkoły Muzycznej YAMAHA  w Grudziądzu

Emilia Borkowska z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku

Marcelina Czerwińska ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży

Blanka Wierzbowska z Pracowni Muzycznej AKORD

Gabi Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

Katarzyna Małkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu

Franciszek Podziawo ze Szkoły Podstawowej w Dusocinie

Lena Korbik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Węgrowie

Antonina Acho-Radecka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Węgrowie

Julia Wójcik ze Szkoły Rocka w Kwidzynie

W kategorii 10-12 – SOLISTA:

Złota Gapa –  Lena Paczkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Grucie

Wiktoria Wyrostkiewicz ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Grudziądzu

Srebrna GapaTadeusz Deputat  ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądzu

Wyróżnienia:

Małgorzata Kruczek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu Podstawowej

Marta Mroczkowska ze Szkoły Podstawowej w Wałdowie Szlacheckim

Marcelina Cichy ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży

Mateusz Baszak z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

Maja Ossowska z Pracowni muzycznej AKORD w Mszanowie

Olga Walczyk z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

Ewa Adrianna Gust ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Grudziądzu

Milena Rogowska – osoba niezrzeszona

W kategorii 13-15 – SOLISTA:

Złota GapaMaja Kruszewska z Pracowni Muzycznej AKORD z Mszanowa

Kacper Groszewski ze Szkoły Muzycznej w Marzęcicach

 

Srebrna Gapa Martyna Lampert z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

Mikołaj Ponieważ ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim

Wyróżnienia:

Oliwia Bągalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Grudziądzu

Anna Kminikowska ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Grudziądzu

Maja Bączkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu

Bianka Kusińska ze Szkoły Podstawowej w Marzęcicach

Hanna Malinowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie

Julia Cykał z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

Hanna Walczyk Z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

Amelia Krypel z Niepublicznej Szkoły Publicznej SPINAKER w Grudziądzu

Ewa Gorczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie

Klaudia Heidek z II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu

Mateusz Szpankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu

Kinga Kamińska z III Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu

W kategorii 16-20 – SOLISTA:

Złota Gapa  – Aleksandra Tylus ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądza

Srebrna Gapa – Iga Sobczak ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądza

Maria Lemańska ze Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka w Grudziądza

Wyróżnienia:

Oliwier Derda  z Poznania z Głosem w Łasinie

Agata Korzeniak z I Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu

Jagoda Pawelec z IV Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu

Oliwia Pieniak z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Grudziądzu

W kategorii 7-9 – ZESPÓŁ:

Złota Gapa – nie przyznano

Srebrna Gapa – nie przyznano

Wyróżnienie:

Tercet DLA z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Węgrowie

– Zespół SPINAKERKI 1 z Niepublicznej Szkoły Publicznej SPINAKER w Grudziądzu

Zespół wokalny NSP 1 z Grudziądza

W kategorii 10-12 – ZESPÓŁ:

Złota Gapa – Zespół RAJSKIE NUTKI z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 z Świecia nad Osą

Srebrna Gapa – zespół INVADERS z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

 

Wyróżnienia:

Zespół CZARNY KOT  z Gminnego Centrum Kultury w Grucie

Zespół Encanto z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

Zespół wokalno-instrumentalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Węgrowie

Zespół SPINAKERKI 2 z Niepublicznej Szkoły Publicznej SPINAKER w Grudziądzu

 

W kategorii 13-15 – ZESPÓŁ:

Złota Gapa – nie przyznano

Srebrna Gapa – Zespół wokalny „Na Głosy” z NSP nr 1 w Grudziądzu

Wyróżnienia:

– Trio skrzypcowe VIOLIN GIRLS ze Szkoły Muzycznej YAMAHA  w Grudziądzu

Zespół ECLIPSE ze Szkoły Muzycznej YAMAHA  w Grudziądzu

Anna Kobuszyńska i Franciszek Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Grudziądzu

W kategorii 16-20 – ZESPÓŁ:

 

Złota Gapa –  nie przyznano

Srebrna Gapa – nie przyznano

Wyróżnienie:

– zespół UP THE SKY ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Grudziądzu

Oliwia i Maja Pieniak z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu

– zespół MISSED DREAMS z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

GRAND PRIX W KATEGORII MUZYKA

Jakub Jastrzębski z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

 

W kategorii TANIEC, po obejrzeniu 28.  zespołów i 19. solistów postanowiło przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:

W kategorii wiekowej 7 – 13:

Wyróżnienie:

– Zespół MOTYLKI  z Przedszkola Miejskiego Kopernik za układ taneczny pt. „W sieci emocji” za stworzenie pełnoprawnego spektaklu

– Zespół Wyluzuj szelki z Grudziądzkiego Teatru Tańca za układ tańca nowoczesnego

– Zespół HULAJ NOGA IV z Ogniska Pracy Pozaszkolnej DOM HARCERZA W TORUNIU za układ taneczny pt. Siódme niebo

 

SREBRNĄ GAPĘ:

 – nie przyznano

 

ZŁOTĄ GAPĘ:

– w kategorii solowej Noemi Fabiszewska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie

– w kategorii grupowej zespół taneczny z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie

 

W kategorii wiekowej 14 – 20:

Wyróżnienia:

Iga Nawrot z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

– zespół Hulajnoga II z Ogniska Pracy Pozaszkolnej DOM HARCERZA W Toruniu  za układ taneczny pt. „Nic dwa razy”

 

SREBRNĄ GAPĘ:

– nie przyznano

 

ZŁOTĄ GAPĘ:

–  Grudziądzki Teatr Tańca za układ taneczny pt. „Wyżej”

– Wiktoria Kotarska ze Szkoły Tańca Jagielski Dance w Toruniu

 

GRAND PRIX:

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy za stworzenie dwóch pełnoprawnych, profesjonalnych spektakli teatralnych, połączenie techniki tańca, techniki i emocji

Podczas  konkursu ,,GAPA 2024’’, jury w składzie:

Marianna Gitner-Sawistowska, Marta Krykant spośród  165 nadesłanych prac plastycznych postanowiło przyznać nagrody oraz wyróżnić następujących uczestników konkursu:

 

W GRUPIE WIEKOWEJ 14-20 LAT, kategoria: RYSUNEK i GRAFIKA

 

ZŁOTA GAPA:

Kinga Maternowska, 14 lat

– Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

 

SREBRNA GAPA:

Amelia Kozub , 15 lat

– Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

 

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

Anna Sikora, 15 lat

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie

Julia Janusz, 16 lat

– Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

Julia Kukawka, 15 lat

– Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

 

WYRÓŻNIENIA:

Lena Karpiuk, 16 lat

– Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

Jakub Polarek, 19 lat

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie

Emilia Kufel, 19 lat

– Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024