Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy trzy propozycje koncertowe:

24 maja   Klub Akcent  Basia Kawa – koncert godz. 19.00   bilety 70 zł

Wyjątkowy głos, kobieca autentyczność i pięciostrunowe skrzypce elektryczne
– jedyne takie w Polsce!!!  

Jej muzyka to połączenie energetycznych utworów skrzypcowych w stylu Vanessy Mae/Lindsey Stirling z pełnymi emocji piosenkami wokalnymi. Koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na niesamowitą energię, różnorodność muzyczną oraz świetny kontakt z publicznością.

Basia Kawa czaruje głosem, zachwyca scenicznym dynamizmem, a do tego gra na jedynych takich w Polsce pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, które zostały skonstruowane specjalnie dla niej w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, jednak największą popularność przyniósł jej singiel, który można wykonać jedynie na skrzypcach pięciostrunowych: Violin Fire

https://www.youtube.com/watch?v=8Om3B-TarL8

 

W programie koncertu są autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu i bluesa oraz znane covery (m.in. Lindsey Stirling, Sanah, Mrozu, Ed Sheeran). Gratis otrzymujemy zawartą w koncercie prawdziwą historię, opisującą drogę wiodącą do spełniających się marzeń.

 

Więcej:

https://www.onet.pl/styl-zycia/damosfera/basia-kawa-skrzypaczka-na-swiatowa-skale/v84e99k,30bc1058

https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/5-strunowe-skrzypce-elektryczne-czemu-sluzy-dodatkowa-struna-5555706

 

Facebook:

https://www.facebook.com/BasiaKawaMusic

 

25 maja Teatr  SKALDOWIE – koncert z okazji Dnia Matki godz. 17.00    bilety 150 zł

Z okazji Dnia Matki Skaldowie wystąpią na Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Zapraszamy na koncert legendarnego zespołu dedykowany wszystkim Mamom.
Skaldowie, to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Zespół podczas 55-letniej działalności przedstawił tak bogaty i różnorodny repertuar, że „zaszufladkowanie” go w jednym konkretnym gatunku, wydaje się zadaniem prawie niemożliwym.
W ich twórczości odnajdujemy nie tylko różne odmiany muzyki młodzieżowej (pop i rock), ale również niezwykle popularny w latach 70. rock psychodeliczny, rock progresywny, a nawet blues i jazz-rock.
Główni kompozytorzy i liderzy zespołu, Andrzej i Jacek Zielińscy, w swoich kompozycjach kreatywnie wykorzystali i przetwarzali nie tylko wspomniane wyżej gatunki muzyczne, ale często wzbogacali je o elementy muzyki góralskiej i klasycznej. W ten sposób nadając swojej twórczości swoisty, oryginalny i niepowtarzalny charakter, który sprawił, że mimo upływu lat – muzyka Skaldów nadal brzmi świeżo i porywająco. Zespół wydal ponad dwadzieścia albumów (ostatni „Taki blues” w 2019 r.), był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w Opolu i Sopocie m.in. w 2009 r. w Opolu otrzymał Grand Prix za całokształt oraz odsłonił swoją gwiazdę na opolskiej alei gwiazd. W roku 2019 grupa otrzymała „Złotego Fryderyka” oraz „Mateusza Trójki” – nagrodę programu Trzeciego Polskiego Radia.
Dla Skaldów pisali tacy autorzy jak: Leszek Aleksander Moczulski, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski, Tadeusz Śliwiak, Andrzej Kuryło czy Ewa Lipska. Trudno zliczyć przeboje zespołu, bo któż nie zna takich ich hitów jak: „Cała jesteś w skowronkach”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Życzenia z całego serca”, „Wierniejsza od marzenia”, „Nie widzę ciebie w swych marzeniach” i wiele, wiele innych.

Skaldowie wystąpią w składzie:

Andrzej Zieliński (instrumenty klawiszowe, organy Hammonda, śpiew),

Bogumił Zieliński,

Gabriela Zielińska-Tarcholik,

Wojciech Zieliński,

Rafał Tarcholik,

oraz zaproszeni goście.

 

26 maja  Teatr

Dzień Matki: Koncert Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka

godz. 17.00      bilety bezpłatne wejściówki (dostępne w kasie teatru od 13 maja)

Z okazji Dnia Matki odbędzie się koncert słuchaczy Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka. W tym szczególnym dniu zaplanowano wieczór z przebojami najpopularniejszych wokalistów nie tylko polskiej, ale też światowej sceny. W wykonaniu grupy wokalistów, skupionych wokół Zbigniewa Poliszczuka usłyszymy specjalne dedykacje dla mam.

W gronie wykonawców, którzy zaprezentują się przed grudziądzką publicznością znajdą się laureaci wielu ogólnopolskich przeglądów wokalnych, ale nie tylko, będą też bardzo młodzi wykonawcy. Zapowiada się, zatem, prawdziwy pokaz umiejętności wokalnych, ale przede wszystkim miły wieczór dla wszystkich, którzy lubią dobrą piosenkę. Wokalistom akompaniował będzie Zbigniew Poliszczuk.

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024