Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

LEKCJE CIEPŁA – O CIEPLE I ROZSĄDNYM Z NIEGO KORZYSTANIU. ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH PODSTAWOWYCH.

„Lekcje Ciepła”

w Grudziądzu to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego, która jest realizowana od 2013 roku. Na terenie całej Polski dotychczas zajęciami objętych zostało ponad 500 tysięcy uczniów. Zajęcia dla najmłodszych powstały przy wsparciu fundacji Montessori Bona Ventura w Szczecinie. Projekt ten został wyróżniony w 2019 roku przez Komisję Europejską jako jeden z 12 najlepszych programów w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii. To pierwszy polski projekt, który znalazł się w tym prestiżowym konkursie. Program skierowany do dzieci i młodzieży, razem z dwoma innymi projektami zagranicznymi, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Youth”. Ponadto, „Lekcje Ciepła” otrzymały srebrny medal w krajowym konkursie Power of Content Marketing Awards w kategorii Content Marketing Edukacja.

Od 2022 roku OPEC GRUDZIĄDZ przeprowadził „Lekcje Ciepła” w 15 przedszkolach, a od 2023 roku zajęcia edukacyjne realizowane są również w klasach I-III szkół podstawowych na terenie Grudziądza.

Jak powstaje ciepło i prąd? Jak nim racjonalnie gospodarować, jednocześnie dbając o środowisko?

Zajęcia poszerzają wiedzę uczniów w obszarze edukacji ekologicznej, a w szczególności zagadnień związanych z kwestiami produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, a także dbania o zasoby i środowisko. „Lekcje Ciepła” zostały opracowane z myślą o najmłodszych. Zajęcia pełne są obrazowych przykładów, doświadczeń i pobudzających wyobraźnię porównań. Wysoką jakość treści pochwalił Wojciech Dindorf, fizyk i matematyk, który opiniuje podręczniki szkolne.

Wszystkie klasy uczestniczące w projekcie otrzymają od nas również Zeszyty Ćwiczeń pełne łamigłówek, kolorowanek oraz krzyżówek. Książeczki są nowatorskim opracowaniem stworzonym przez pracowników OPEC Grudziądz. Rozszerzają i utrwalają wiedzę przekazywaną podczas zajęć opowiadając o działaniu systemów ciepłowniczych. Ponadto uczniowie otrzymają drobne upominki oraz specjalne dyplomy za uczestnictwo w zajęciach.

Jak wziąć udział w zajęciach?

Szkoły Podstawowe z terenu Grudziądza zainteresowane przeprowadzeniem zajęć przez OPEC GRUDZIĄDZ w klasach I-III zapraszamy do kontaktu:

TELEFON KONTAKTOWY
56 45 06 188

ADRES E-MAIL
bok@opec.pl

LOKALIZACJA
ul. Budowlanych 7
86-300 Grudziądz

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Relacja z Ultramaratonu Rowerowego – dla prawdziwych wojowników!
27 maja 2024
W miniony weekend na terenie Grudziądzkiej Mariny nad Wisłą odbył się Festyn Integracyjny
27 maja 2024
Do 5 czerwca br. trwa Plebiscyt Cuda Polski organizowany przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.
27 maja 2024
Koncert “Ave Maria” z okazji Dnia Mamy
27 maja 2024
27.06 – Dzień Samorządu Terytorialnego
27 maja 2024
Święto Województwa już wkrótce
27 maja 2024