Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zbliża się okres składania wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego, kryteriów oraz ważnych dat.

 

Termin składania wniosków

 

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkoli miejskich można składać w okresie od 1 marca do 31 marca 2024 roku.

 

Forma składania wniosków

 

Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do przedszkola mogą wypełnić formularz elektroniczny, który dostępny jest na stronie internetowej TUTAJ https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/grudziadz.

 

Wybór przedszkoli

 

Rodzice mają możliwość ubiegania się o miejsce w maksymalnie trzech przedszkolach. Wniosek elektroniczny powinien zawierać wybór 1, 2 lub 3 przedszkola według preferencji. Konieczne jest złożenie formularza w przedszkolu pierwszego wyboru, a brak wniosku w tym przedszkolu może skutkować nieujęciem dziecka w procesie rekrutacji.

 

Kryteria rekrutacyjne

 

W pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria ustawowe o równoważnej wartości, takie jak wielodzietność rodziny, niepełnosprawność dziecka czy rodziców, objęcie dziecka pieczą zastępczą, samotne wychowywanie dziecka, oraz inne.

 

W drugim etapie rekrutacji brane są pod uwagę dodatkowe kryteria, takie jak status zatrudnienia lub nauki obojga rodziców, obecność rodzeństwa w tym samym przedszkolu, oraz potrzeba wydłużonej opieki.

 

Miejsce zamieszkania a priorytet

 

Przyjęcie do przedszkola odbywa się w pierwszej kolejności dla kandydatów zamieszkałych na obszarze Grudziądza. Dzieci spoza tego obszaru mogą składać wnioski jedynie w przypadku dostępności miejsc po zakończeniu rekrutacji podstawowej.

 

Ogłoszenie list kandydatów

 

Komisje rekrutacyjne ogłoszą listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w dniu 16 kwietnia.

 

Potwierdzenie woli przyjęcia

 

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola muszą do 23 kwietnia złożyć pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka. Brak oświadczenia spowoduje nieujęcie dziecka na liście przyjętych.

 

Postępowanie uzupełniające

 

W przypadku wolnych miejsc, postępowanie uzupełniające rozpocznie się 20 maja, a składanie wniosków zakończy się 24 maja.

 

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocne w procesie rekrutacji do przedszkoli miejskich. Zachęcamy do skorzystania z elektronicznego systemu rekrutacyjnego i składania wniosków w wyznaczonym terminie.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

“Solo i na głosy” – Michał Rajewski i chór Cantores Graudentes – fotorelacja
15 kwietnia 2024
Grudziądz Foto 2024 – zaproszenie do konkursu
15 kwietnia 2024
Relacja ze Spaceru Ornitologicznego
14 kwietnia 2024
The Analogs i Dr. Misio w Klubie Akcent – relacja
14 kwietnia 2024
Dźwięki Paryża i senne wspomnienia w Klubie Akcent – relacja z recitalu i wystawy
13 kwietnia 2024
Puchar Wisły w MNO
12 kwietnia 2024