Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Wigilia Świąteczna w Zespole Szkół Rolniczych: Tradycja, Łączenie i Radość

 

W atmosferze magicznego grudniowego dnia, Zespół Szkół Rolniczych wypełnił się świątecznym duchem, gdy uczniowie, nauczyciele i pracownicy zebrały się na corocznej wigilii. To wyjątkowe wydarzenie, stanowiące mieszankę tradycji bożonarodzeniowych i specyfiki szkoły rolniczej, zjednoczyło społeczność w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości.

 

W auli, sercu szkoły, zostały złożone życzenia od pana Dyrektora, który podkreślił wagę wspólnego spędzania czasu oraz refleksji nad minionym rokiem. Dołączył do nich również ksiądz, który poprowadził modlitwę, wprowadzając uczestników w atmosferę skupienia i świątecznej magii.

 

Jednym z elementów dzisiejszego wydarzenie były występy trzech klas, które przygotowały piękne interpretacje tradycyjnych kolęd. Uczniowie, ubrani w świąteczne stroje, rozświetlili atmosferę swoim zaangażowaniem i talentem muzycznym. Piosenki świąteczne, wybrane ze szczególną starannością, wprowadziły nas w radosny nastrój i zjednoczyły społeczność szkolną w wspólnym śpiewie.

 

Po uroczystości w auli, klasy rozeszły się do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekały na nich pięknie przygotowane stoły wigilijne. Każda klasa zaangażowała się w przygotowanie potraw, przekąsek oraz napojów, tworząc wyjątkowy klimat świątecznego współdzielenia posiłku. Każda klasa dekorowała swoją salę, były one naprawdę kolorowe i czuć było klimat Świąt.

 

W trakcie uczty, rozbrzmiewały kolędy, a uczestnicy dzielili się opłatkiem, wzmacniając więzi między sobą. Rozmowy skupiały się nie tylko na świątecznych tradycjach, ale także na wspomnieniach z minionego roku szkolnego oraz planach na przyszłość. Atmosfera była pełna ciepła i wzajemnego szacunku.

 

Wigilia w Zespole Szkół Rolniczych, to wyjątkowy moment, kiedy uczniowie i nauczyciele mogą odetchnąć od codziennych obowiązków i razem celebrować radość świąt. Poprzez połączenie tradycji wigilijnych z charakterystycznymi elementami szkoły rolniczej, to wydarzenie staje się niezapomnianym przeżyciem, pozostawiającym trwałe wspomnienia w sercach uczestników.

 

Autor: Kacper Dybowski

Kacper Dybowski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024