Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

6-10 grudnia   Rynek
Jarmark Św. Mikołaja
Piękne dekoracje, świąteczne iluminacje, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera w bogatej, muzycznej oprawie – to cechy charakterystyczne Jarmarku św. Mikołaja, na który zapraszamy do Grudziądza.
Tradycyjnie w grudniu grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem, tętniącym świąteczną atmosferą. Starówka zostanie wypełniona kramami z rękodziełem, ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami. Nie zabraknie również aromatu grzanego wina i świątecznego ciasta. Dla mieszkańców i turystów będzie to doskonała okazja do zakupów, skosztowania wytrawnych i słodkich przekąsek, jak również do spacerów w otoczeniu bożonarodzeniowych iluminacji. Co ważne na stoiskach handlowych swoje wyroby prezentować będą lokalni przedsiębiorcy, grupy działania, organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne.
W programie tegorocznego, przedświątecznego jarmarku nie zabraknie także bogatej oferty koncertowej, tu obok lokalnych zespołów, chórów i grup wokalnych zaplanowano występy gwiazd. W tym roku na grudziądzkim Rynku wystąpią: Margaret, De Mono, Ania Dąbrowska i Oskar Cyms– supportować ich będą Dorota DORIS Berent, oraz wokaliści Studia Piosenki Zbigniewa Poliszczuka.
Jarmarkowe szaleństwo rozpoczniemy 6 XII, wtedy to w mieście pojawi się Mikołaj. Będzie to też dobry czas na występy najmłodszych, jednym słowem grudziądzki Rynek pobrzmiewał będzie świąteczną energią i dziecięcą radością. Po południu odpalimy świąteczne iluminacje, zaprosimy na spektakl „Zaczarowane zwierciadło” oraz na koncert muzyki góralskiej.
Środa 6 grudnia
11:00- 13:00
* Przyjazd św. Mikołaja.
* Zespół wokalny „Na głosy” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grudziądzu
* SP 13 Grudziądz
* Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Mokrem oraz z oddziału przedszkolnego – Anna Szczodrowska
* Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Grudziądzu
* Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu
* „Spinakerki” z Niepublicznej szkoły Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi w Grudziądzu
*  Boni Cantores ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu
* soliści ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Karol Kosik
16.00 – 17.30
* Włączenie świątecznych iluminacji.
* Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu
* ZESPÓŁ WOKALNY – Szkoła Podstawowa nr 3
17:30 – spektakl „ Zaczarowane zwierciadło”- Grupa Modern Art.
18.30 – „Nowa Orawa” – muzyka góralska
Czwartek 7 grudnia
15.00 – 20.00
* Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Węgrowie
* Ognisko Pracy Pozaszkolnej (M. Gburczyk, A. Orzechowski)
* Wesołe Nutki ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Grudziądzu
* wokaliści ze Szkoły Muzycznej YAMAHA
* CANTORES GRAUDENTES
* Podopieczni Centrum Rehabilitacji im. Księdza Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu
* Towarzystwo Idealnej Młodzieży
Piątek 8 grudnia
18:00 Dorota Berent
19:00 Margaret
Sobota 9 grudnia
17:30- Oskar Cyms
19:00- De Mono
Niedziela 10 grudnia
16:00 Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka
17:00 Ania Dąbrowska
Funkcjonowanie darmowej karuzeli:
środa i czwartek 11:00- 19:00
piątek, sobota 12:00- 20:00
niedziela – 10:00- 18:00
Spektakl Plenerowy „Zaczarowane zwierciadło”
Prezentów jest tak wiele, jak ludzi na świecie. Jest to idea, która może przemienić się we wszystko o czym marzymy. Tak samo nie ma dobrych i złych prezentów – są tylko takie, które radują nasze najbardziej skryte marzenia. „Zaczarowane Zwierciadło” jest to widowisko akrobatyczno-cyrkowe pokazujące, że każdy z nas, ma swój wymarzony prezent. Tym prezentem nie jest rzecz, a przeniesienie się naszej wyobraźni na tyle wysoko, że to nie prezent jest najważniejszy, a samo odkrycie naszego szczęścia i poznanie samego siebie.
Margaret – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej
popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa nagrodzone platyną. Jest także laureatką wielu branżowych nagród na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards.
Rok 2023 to dla Margaret jubileusz 10-lecia pracy twórczej. W marcu odbyła się premiera EP-ki „Urbano Futuro”, natomiast w kwietniu ukazał się specjalny album oraz nagranie koncertu w ramach kultowej serii „MTV Unplugged”. Jest to zarejestrowany w grudniu 2022 pełnowymiarowy materiał w wyjątkowej kubańskiej odsłonie, czyli największe hity Margaret w akustycznej aranżacji i w towarzystwie 14-osobowego zespołu instrumentalistów. Płyta „MTV Unplugged Margaret” jest zapisem występu w warszawskim Teatro Cubano. Bez klasycznej sceny i rzędów numerowanych foteli, za to w kameralnym anturażu barowych stolików zgromadzona publiczność przeniosła się do barwnej Havany.
Wydany w maju singiel „Tańcz głupia” był najczęściej grywanym w radiu hitem tego lata. Niedawno Margaret opublikowała kolejny singiel „Bynajmniej”. Obie piosenki zapowiadają nowy popowy album Margaret, który ukaże się w pierwszej połowie 2024 roku.
De Mono na rynku muzycznym od 1984 r., koniec lat 80. oraz w pierwsza połowa lat 90. ub. wieku to czas ich największej popularności. Ich największe przeboje to m.in. „Statki na niebie”, „Kochać inaczej”, „Dwa proste słowa”, „Zostańmy sami” czy „Ostatni pocałunek”.
Ania Dąbrowska – Pierwsza Dama Polskiego Popu. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała siedem płyt, z których każda pokryła się platyną:
„Samotność po zmierzchu” (2004)
„Kilka historii na ten sam temat” (2006)
„W spodniach czy w sukience?” (2008)
„Ania Movie” (2010)
„Bawię się świetnie” (2012)
„Dla naiwnych marzycieli” (2016)
„The Best Of” (2017)
Jej krążki rozeszły się w sumie w ponad 500 000 egzemplarzy! Każdy kolejny album przynosił Annie Dąbrowskiej wiele nagród branżowych. Jest jedną z najczęściej nagradzanych Fryderykami polskich artystek, na swoim koncie ma już 25 nominacji i 9 statuetek. W 2004 roku doceniono ją jako Wokalistkę Roku, Nową Twarz Fonografii i za Album Roku Pop (Samotność po zmierzchu).
W 2006 roku ponownie została Wokalistką Roku z Albumem Roku Pop (Kilka historii na ten sam temat), a jej utwór „Trudno mi się przyznać” zgarnął nagrody w kategorii Piosenka Roku i Wideoklip Roku. W 2011 kolejny Fryderyk, tym razem za teledysk do piosenki „Bang, Bang”,
a w 2017 roku za Album Roku Pop (Dla naiwnych marzycieli). W 2019 roku Anna Dąbrowska otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Artystka aktualnie pracuje nad swoją nową płytą.
Dorota DORIS Berent  – wokalistka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Dźwięku – Gdynia 2012. Wystąpiła w programie telewizyjnym Szansa na Sukces w odcinku z piosenkami Natalii Kukulskiej 2021. Ćwierćfinalistka 14 edycji programu Mam Talent 2022 z autorskim utworem pt” Nie zmieniaj mnie”. Osobowość Roku 2018 – kategoria Kultura Powiat Grudziądzki. Organizator Koncertów Muzyki Filmowej w Grudziądzu. Instruktor młodzieżowej grupy wokalnej TiM. Organizator corocznych plenerowych warsztatów muzyczno – artystycznych od 2010 roku. Gość wielu wydarzeń kulturalnych i charytatywnych w całej Polsce. Laureatka wielu nagród i konkursów. Brała udział między innymi w IV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej Alleluja, czyli Happy Day Kadzielnia Kielce 2019 z własnym utworem pt: „Wiara”, oraz piosenką  „You Raise Me Up” w duecie z Przemkiem Cackiem Cackowskim. W 2020 roku, brała udział w muzycznym projekcie Justyny Steczkowskiej, którego finałem stał się wspólny utwór pt; „Terra”.  Nieustannie się rozwija i wciąż chce bardziej. W lutym bieżącego roku była gościem Marka Sierockiego w Teleexpresie z utworem pt ” Burza”, który w swoim Klipie pięknie prezentuje Grudziądz.
Podczas Jarmarku wystąpi wraz z Wiktorią Siwiec, Moniką Merholc, Karoliną Rzącą.
Oskar Cyms – artysta młodego pokolenia, obdarzony wyjątkowo charyzmatycznym głosem, który w ostatnim czasie osiąga duże sukcesy na rynku muzycznym. Zwycięzca XVIII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Oskar dał się poznać szerszej publiczności wrzucając do sieci cover’y znanych artystów i biorąc udział w licznych konkursach wokalnych, jednak szeroka, w pełnym tego słowa znaczeniu publiczność mogła go poznać na całym świecie w hicie Netflixa – filmie 365 dni: „Ten Dzień́.  Wykonana przez Oskara ballada „My Girl” stała się międzynarodowym przebojem i była jedną z najchętniej wyszukiwanych numerów w serwisach streamingowych, lądując tym samym w TOP3 światowego rankingu Shazam. W ostatnim czasie Oskar wydał takie single jak „Daj mi znać”, „Nic więcej” oraz „Niech mówią”, które szturmem podbiły playlisty największych stacji radiowych. Jego dotychczas wydane utwory kolektywnie zebrały ponad 30 milionów wyświetleń na platformach streamingowych.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024
Marzec miesiącem Kobiet w Geotermii Grudziądz
1 marca 2024