Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Leniwa sobota w łóżku? NIE! A na pewno nie dla nauczycieli, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyjątkowych Warsztatach teatralnych dla nauczycieli.

Sztuka teatralna, będąca potężnym narzędziem edukacyjnym, może znacząco wzbogacić doświadczenie nauczycieli, dodając nowe elementy do ich zestawu umiejętności pedagogicznych. Warsztaty teatralne dla nauczycieli stanowią nie tylko fascynującą przygodę, ale również efektywny sposób na rozwijanie kreatywności, umiejętności interpersonalnych i zdolności przekazywania wiedzy dla najmłodszych.

 

Podczas sobotnich warsztatów teatralnych prowadzonych przez znanego reżysera Krzysztofa Rotnickiego w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, nauczyciele z Grudziądza i okolic uczyli się jak w sposób kreatywny przedstawić standardowe sztuki teatralne takie jak na przykład: Jasełka Bożonarodzeniowe. A osoba prowadząca warsztaty, która posiada ogromny zasób wiedzy może naprawdę wiele nauczyć.

 

Krzysztof Rotnicki, czyli sobotni prowadzący jest znanym i cenionym reżyserem. W latach 1973-1990 związany był z różnymi teatrami m.in. Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Polskim w Szczecinie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i Teatrem Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu, reżyserując i grając jako aktor w licznych spektaklach. Kilkukrotnie reżyserował „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Po przejściu na emeryturę Krzysztof Rotnicki, powrócił do rodzinnego miasta. Założył Teatr Rodzinny w Grudziądzu. Powiedział, że życie to teatr. Dostarcza scenariuszy na dobre komedie i dramaty. Ale nie tylko. Zapewni też aktorów „z życia wzięych”. Właśnie tacy są artyści – amatorzy zaczęli działać w Teatrze Rodzinnym, który powstał w Grudziądzu.

 

Warsztaty miały nie tylko nauczyć naszych pedagogów czegoś nowego, ale także i zachęcić do utworzenia szkolnych kółek teatralnych, które kiedyś były codziennością szkoły podstawowej czy liceum ogólnokształcącego, co w dzisiejszych czasach niestety zanika.

 

Sam reżyser w swojej prelekcji do warsztatów przyznaje: „(…) w dzisiejszych czasach kultura, a dokładnie sztuka teatralna zanika w edukacji. (…) Ile można oglądać nudne jasełka, w których wiemy, jaka scena będzie następna? Potrzeba stworzyć taki scenariusz i tak przygotować młodzież, aby widz podczas występu był zaskoczony, a nie znudzony.”.

 

W imieniu Pana Krzysztofa Rotnickiego oraz portalu Grudziądz Miasto Otwarte zapraszamy wszystkich pedagogów na kolejną edycję warsztatów, które odbędą się 25 listopada. Link do wydarzenia (https://grudziadzmiastootwarte.pl/wydarzenie/warsztaty-teatralne-dla-nauczycieli-z-krzysztofem-rotnickim-2/). Aktualne czasy, gdzie młodzież według badań wielu niezależnych instytucji spędzają ponad 45% swojego życia w świecie wirtualnym.

 

Zapraszamy do śledzenia kalendarza Co? Gdzie? Kiedy?, gdzie znajdują się informacje o wielu ciekawych wydarzeniach w naszym mieście

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Dzień II Jarmarku św. Mikołaja 2023 w Grudziądzu zakończył się w późnych godzinach wieczornych przy pięknych muzycznych rytmach. Zapraszamy do relacji!
8 grudnia 2023
Rozmowy z pasją – wywiad z Katarzyną Kuligowską
8 grudnia 2023
Nadesłane zdjęcia z Jarmarku św. Mikołaja
7 grudnia 2023
Mikołajkowy Turniej w Piłkę Halową Szkół Ponadpodstawowych w Grudziądzu
7 grudnia 2023
Ale było Czad-owo! W dniu 7 grudnia, odbyło się spotkanie prowadzone przez Panią Teresę Mazurkiewicz, która opowiadała o Afrykańskim Czadzie. 
7 grudnia 2023
Derby z Bydgoszczą w piątek 8.12!
7 grudnia 2023