Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Akcja Życzliwość Przeciw Przemocy to wydarzenie, które zostało zorganizowane przez ANS (Akademia Nauk Stosowanych)

Akcja ŻYCZLIWOŚĆ PRZECIW PRZEMOCY organizowana w „Międzynarodowy dzień zapobiegania przemocy wobec dzieci” połączyła studentów Akademii Nauk Stosowanych w Grudziądzu, Uczniów Managera, Harcerzy Lisowczycy oraz inicjatorów projektu klub Interakt!

Celem akcji jest budowanie świadomości społecznej w kwestii przeciwdziałania przemocy wobec dzieci oraz promowanie bezpiecznego i kochającego środowiska.

 

Organizatorzy wydarzenia sami przyznają: :Chcemy głośno powiedzieć, że jednym z takich miejsc jest ta uczelnia i szkoła. Tu cały tydzień są osoby, które służą pomocą psychologiczną, pedagogiczną i prawną, na którą mogą liczyć najmłodsi jak również rodzice. „.

 

Dzisiejsza akcja jest również skierowana do rodziców. Studenci oraz kadra Akademii Nauk Stosowanych pedagogiki, resocjalizacji, oraz komunikacji społecznej przygotowała warsztaty dotyczące odpowiedniej komunikacji z dzieckiem. A Gry, zabawy i łakocie mają umilić atmosferę i pozwolą nam wszystkim bliżej się poznać.

 

Warsztaty dla rodziców z poprawnej komunikacji i budowania relacji z dzieckiem – przygotowane przez studentów Akademii Nauk Stosowanych im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu. Studenci zadbali również o łakocie, gry i zabawy manualne. Młodzież klubu Interakt oraz Harcerze Lisowczyki zorganizowała grę terenową dla starszej grupy wiekowej, a uczniowie Zespołu Szkół Manager zapewniając zabawy zagwarantowali wrażenia artystyczne oraz przy wsparciu Gabinetu Terapii i Edukacji w rozwoju przygotowali zabawy rozwijające sensorykę u maluchów., Dzięki tego typu aktywnościom dziecko zgłębia tajniki kształtów i kolorów, rozwija zmysły, uczy się pracować w grupie, poznaje reguły współdziałania i komunikacji. Rozwijają się jego zdolności motoryczne, ale także stopniowo wycisza się (a to czasami jest najważniejszym elementem 🙂 ).

 

Rozmawialiśmy również dzisiaj z Panią Angeliką Kubalą:

” Jako gospodarz tego miejsca i jednocześnie opiekun internatu, dyrektor Managera i kanclerz Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu chciałam połączyć te środowiska celem zbudowania bezpiecznej przestrzeni dla dzieci oraz rodziców, którzy będą mieli świadomość, że tu zawsze otrzymają merytoryczne wsparcie pedagogów, psychologa czy też prawne.”.

 

Zachęcamy gorąco do śledzenia portalu Grudziądz Miasto Otwarte, na którym znajdują się relacje z wydarzeń kulturalnych, sportowych, rozmaitych warsztatów i nie tylko! A co zrobić w najbliższy weekend? Gdzie zabrać naszą najmłodszą pociechę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w kalendarzu Co? Gdzie? Kiedy? portalu Grudziądz Miasto Otwarte.

Zapraszamy serdecznie!

 

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Katarzyną Kuligowską
8 grudnia 2023
Nadesłane zdjęcia z Jarmarku św. Mikołaja
7 grudnia 2023
Mikołajkowy Turniej w Piłkę Halową Szkół Ponadpodstawowych w Grudziądzu
7 grudnia 2023
Ale było Czad-owo! W dniu 7 grudnia, odbyło się spotkanie prowadzone przez Panią Teresę Mazurkiewicz, która opowiadała o Afrykańskim Czadzie. 
7 grudnia 2023
Derby z Bydgoszczą w piątek 8.12!
7 grudnia 2023
Od 12 grudnia 2023 r. wznawiamy szczepienia przeciw COVID-19
7 grudnia 2023