Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Studio Wokalne Poznanie z Głosem – koncert w Restauracji Bodega

Piwnice rozświetlone radosnym śpiewem

Wnętrze Restauracji Bodega przy Alei 23 Stycznia rozświetliło się kolorami jesieni i to ciepłe światło swym blaskiem zaprzeczało wietrznej pogodzie na zewnątrz. Wieczór 19 października 2023 r. nie należał do najprzyjemniejszych, mimo to kilkadziesiąt osób zdecydowało się tego dnia na wizytę w tym miejscu… i chyba wiedzieli dobrze dlaczego to robią. To wydarzenie można opisać dwoma słowami – radość i zachwyt.

Tego dnia swój koncert miało tam Studio Wokalne Poznanie z Głosem – Dagmary Cichockiej. Ta ceniona nauczycielka i trenerka pracy z głosem zaprosiła swoich śpiewających podopiecznych do zaprezentowania własnych możliwości na scenie.

Nic co działo się na scenie nie było sztuczne. Troszkę było improwizacji związanych z drobnymi problemami technicznymi na początku, dużo było zabawy i spontaniczności. Widać i słychać było, że to co robią muzycy i wokaliści, napędzane jest miłością, troską i wzajemnym szacunkiem. Profesjonalne zachowanie najmłodszych podopiecznych Dagmary Cichockiej imponuje, szczególnie, że to im na początku mikrofony płatały psikusy. „O mnie się nie martw” – śpiewała jedna z dziewcząt – i naprawdę nie było się o co frasować. Zdecydowane silne głosy tych młodziutkich dziewcząt zachwycały a one same wydawały się widzieć doskonale, że stoją na scenie i co mogą z tym zrobić.

W Studiu swoje umiejętności wokalne ćwiczą także osoby dorosłe, który też prezentowały swoje dokonania solowo, w duetach lub grupach – i trzeba przyznać, że są to wspaniali wokalistki i wokaliści. Kilkoro z nich występuje już w swoich zespołach (Poezja Wysokiej Próby, State of Mind) lub solowo.

Prezentowany repertuar składał się zarówno z piosenek autorskich jak i kowerów znanych przebojów a jak wiemy, śpiewanie cudzych utworów jest trudne, bo konfrontujemy je z oryginałem. Ten koncert, a właściwie występy każdej z osób i grup, po prostu zachwycały, co potwierdzała żywiołowa reakcja publiczności.

Niewątpliwym atutem występów w kameralnych progach restauracji Bodega była bliskość artystów i widzów. Niewymuszone zachowanie muzyków, wykonawców i ich mentorki, stworzyło atmosferę bliską tego, „co dzieje się na zajęciach”.

Warto też pochwalić bardzo dobre nagłośnienie, które pięknie podkreślało głosy wykonawców – to naprawdę cenne, że tak wyraźnie można było usłyszeć nie tylko jak się śpiewa ale także co.

Swoje zdolności wokalne zaprezentowali nam: Lena Sikorska, Zuza Krupińska, Malwina Warzyńska, Weronika Michaelis, Paulina Orzeszyna, Julia Pietkiewicz, Gosia Czochara, Mateusz Dryl, Paulina Mówka, Daria Dunajska, Marlena Lepka, Mariola Maciejewska, Joanna Pustuła, Agata Łukasik, Paulina Andysz, Michał Kamiński, Lucyna Cichocka, Weronika Dmuchowska i Ania Dmuchowska. Muzycznie koncert wsparli Rafał Mówka, Magdalena Kruk i Dagmara Cichocka, za wspaniałe nagłośnienie odpowiadał Tomek Jabłoński.

Mamy nadzieję, że następny taki koncert będzie szybko, bo to solidna dawka dobrej muzyki i energii, którą daje Studio Wokalne Poznanie z Głosem – Dagmary Cichockiej. To także dowód na to, że swoje pasje można rozwijać w każdym wieku a aktywność pod opieką wspaniałej trenerki oraz w gronie przyjaciół, daje dużo satysfakcji i przynosi wspaniałe efekty

Nasz portal www.grudziadzmiastootwarte.pl zawsze śledzi z ciekawością działania ludzi aktywnych i kreatywnych, które dają wszystkim pożytek.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024