Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Najpiękniejsze co można nosić i lepiej zdobi twarz niż makijaż.

By odmienić oblicze jesieni, od 24 lat wesołe święto odbywa się w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball. Stworzył on najbardziej rozpoznawalny uśmiech świata – symbol żółtej, radosnej buźki, tzw. „smiley face” wymyślonej w 1963 roku na zlecenie State Mutual Life Assurance Company. Symbol został stworzony by przedstawiać i mnożyć szczery uśmiech oraz radość życia. Choć przez lata w komunikacji elektronicznej jego znaczenie uległo zmianie, należy pamiętać jakie było ono pierwotnie 😊

Jednym z naszych kulturowych przekonań powtarzanych z pokolenia na pokolenie jest to dotyczące, że

„śmiech to zdrowie”.

Nawet działa jak lekarstwo. Badania dowodzą, że śmiech wspomaga pracę różnych organów, co za tym idzie poprawia odporność jak inne aktywności fizyczne, ponieważ mięśnie zaczynają intensywniej pracować – od tych mimicznych po te na brzuchu. Dodatkowe pozytywne korzyści to poprawa nastroju i rozładowanie stresu. Ponadto drobna radość stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Nawet nielubiany sztuczny uśmiech może poprawić nastrój. Dla naszego mózgu uśmiech jest porównywalny ze szczęściem po zjedzeniu sporej ilości czekolad. Częstotliwość uśmiechania się z wiekiem ulega zmianom. Podczas gdy dzieci robią to nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie.

Co może wywołać uśmiech w Grudziądzu?

Na pewno wspomnienie o przelatujących balonach nad miastem, ponieważ przynoszą one szczęście, czas nad jeziorem, spacer pod starówce lub parku czy uczestnictwo w różnych wydarzeniach. Warto pamiętać, że uśmiech jak ziewanie i śmiech potrafią być zaraźliwe.

Autorka: Martyna Ruszczyńska

 

Kolaż Waszych uśmiechów stworzyła Katarzyna Biernat

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
16 kwietnia 2024
29.04 kończy się nabór do Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych GAPA
16 kwietnia 2024
Grudziądz w Waszym Obiektywie – zdjęcia od Pani Moniki
16 kwietnia 2024
Najbliższy czwartek DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego
16 kwietnia 2024
Rejsy statkiem po Wiśle
15 kwietnia 2024
Klimatyczne dźwięki w stylu „bossa nova” wśród zabytkowych murów ulicy Spichrzowej.
15 kwietnia 2024