Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W nadchodzący weekend, 23-24 września, odbędzie się szereg wydarzeń sportowych.

Będzie można samemu wziąć w nich udział bądź kibicować sportowcom.

 

W tym roku piąte urodziny obchodzi Grudziądzki Parkrun.

Świętowanie rozpocznie się w sobotę, 23 września, o godzinie 9.00. Miejsce startu to tradycyjnie parking leśny przy rondzie ks. Popiełuszki. Do pokonania będzie 5 kilometrów oznaczonej trasy (biegiem, sprintem czy spacerem). Można pobiec z psem. Obowiązuje zasada – jeden człowiek, jeden pies. Udział w biegu jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Każdy z uczestników na mecie otrzyma medal oraz niespodziankę.

To nie jedyna biegowa impreza tego dnia w tym miejscu. O godzinie 13.00 bowiem piąty już bieg „GKM Łączy Pokolenia”. Wciąż można zapisywać się do startu, organizatorzy – GKM Grudziądz – przewidują udział żużlowców. Także i tutaj do pokonania będzie 5-kilometrowa trasa.

 

VI Regaty Błękitna Wstęga Jeziora Rudnik

Rudnik będzie areną szóstych regat Błękitna Wstęga Jeziora Rudnik o Puchar Prezydenta Grudziądza, organizowanych przez Bractwo Wodniaków. Oprócz zawodów zorganizowany będzie festyn żeglarski. Organizator przewiduje udział około 60 żeglarzy. Uroczyste rozpoczęcie zawodów w sobotę, 23 września, o godzinie 10.00, natomiast na godzinę 17.00 zaplanowane jest zakończenie zawodów, wręczenie nagród oraz festyn.

 

W niedzielę, 24 września, wyłonimy Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy 2023.

Fani motosportu spotkają się na placu przy ulicy Lotniczej 21, gdzie o godzinie 10.30 rozpocznie się finałowa runda zmagań w ramach tego cyklu. Dla każdego kierowcy-miłośnika rajdów ta impreza jest pozycją obowiązkową w kalendarzu, a kibice będą mieli okazję podziwiać widowiskową jazdę na szybkiej i technicznej trasie.

 Bieg Uliczny GKM ŁĄCZY POKOLENIA

W sobotę 23 września o godz. 13.00 nasz klub już po raz piąty organizuje Bieg „GKM Łączy Pokolenia”, który za każdym razem przyciąga uwagę sporej rzeszy uczestników. Tym razem miejscem wydarzenia będą Lasy Komunalne Miasta Grudziądz, a start i metę zlokalizujemy na Parkingu Leśnym przy rondzie ks. Jerzego Popiełuszki. Biegnij razem z zawodnikami drużyny ZOOLESZCZ GKM!

Już 23 września (sobota) o godzinie 13:00 wszyscy miłośnicy żużla, mieszkańcy miasta oraz pobliskich miejscowości na odcinku liczącym 5 km, będą mieli okazję spróbować swoich sił w 5. edycji naszego biegu. Trasa prowadzi głównie przez leśne ścieżki Lasów Komunalnych Miasta Grudziądz, a jej podłoże jest zróżnicowane.

Honorowym patronem wydarzenia został Prezydent Maciej Glamowski. Partnerami imprezy są: Miasto Grudziądz, Stodola Kebap N’Grill, DonCorleone, Klasyk Burgers&Cocktails, TIGER, MED-SAR, Drukarnia LAMA, Carrefour oraz Galeria Grudziądzka, Centrum Rozrywki Extreme, firma Thomas Beton.
Udział w biegu może wziąć każda osoba, która rocznikowo ukończyła 18 lat i niepełnoletni posiadający zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Limit osób, które mogą razem z nami zmierzyć się w biegu wynosi tylko 200 osób, więc nie czekaj ani chwili i zgłoś chęć udziału w tym wydarzeniu! Rejestracja uczestników od dnia 12 września od godziny 12:00, a zapisy przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: elektronicznezapisy.pl. Będzie także możliwość zapisu w dniu wydarzenia – w Biurze Zawodów zlokalizowanym przed startem – od godziny 11:30.

Opłata startowa wynosi 40 złotych, a w ramach jej uiszczenia każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, na który składa się m.in.: numer startowy, butelka wody mineralnej oraz inne gadżety. Na trzy pierwsze miejsca w kategorii „Open” kobiet i mężczyzn czekają puchary, a także nagrody w postaci voucherów do restauracji Stodola Kebap N’Grill, Klasyk Burgers&Coctkails, DonCorleone oraz Centrum Rozrywki Extreme. Każda biegnąca z osób otrzyma także pamiątkowy medal. Przed ceremonią dekoracji odbędzie się także losowanie, w którym wezmą udział uczestnicy biegu, a dla 10 szczęśliwców przygotowane będą dodatkowe nagrody w postaci zestawu gadżetów klubowych!

Wydarzenie organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2023, który trwać będzie do 23 do 30 września. ETS jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

WIDOWISKO ŚWIETLNE – relacja z wydarzenia
22 lipca 2024
Wakacje w bibliotece 2024 – Zajęcia literacko-plastyczne w Filii nr 3
22 lipca 2024
Lato na Starym Mieście: Teatr Na Walizkach-relacja
21 lipca 2024
Rock na Plaży – relacja z koncertu
21 lipca 2024
Plan spotkań Koła PTSR Grudziądz – lipiec 2024r.
21 lipca 2024
„Gdybym był kwiatem…” Słoneczniki w Obiektywie Moniki Mazur
20 lipca 2024