Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Miniony weekend upłynął dość szybko, ale z pewnością nie można było narzekać na nudę. Poza wydarzeniami związanymi ze Zjazdem Kawalerzystów, wielu mieszkańców i gości odwiedziło Górę Zamkową, na której w piątkowy i sobotni wieczór odbywała się impreza ChillHill.

 

Choć początkowe godziny wydarzenia w piątkowe popołudnie wyglądały „nieśmiało” i nie zjawiło się dużo osób, tak wieczorem na pustki nie można było narzekać. Gorące chwile jeszcze bardziej rozgrzali Mike G i Funk Dee.

 

O dobrą atmosferę sobotniego wieczoru, w który znalazło się zdecydowanie więcej chętnych na odwiedziny Góry Zamkowej, zadbali Eddie D., J. Gem i DNU. Przez oba dni można było skorzystać m.in. ze stoiska barowego restauracji Odnowa oraz niezmiennie z kawiarni Strawa i Kawa, a prawie wszystkie wystawione leżaki były zajęte.

 

Zaplanowane na niedzielny wieczór wydarzenia zostały odwołane, ze względu na ulewę jaka przeszła nad miastem. W tym dniu na scenie pojawić miał się DJ Wonsky oraz Joanna & J. Gem.

 

Góra Zamkowa jako dobre miejsce na przyjemne spędzenie czasu.

 

Odbywające się w tym miejscu wydarzenia niejednokrotnie pokazały, że sprawdza się ono bez zarzutu do organizacji imprez na świeżym powietrzu. Jednak aby jeszcze bardziej ją ożywić, w niedalekiej przyszłości zaplanowano prace modernizacyjne. Miasto otrzymało na ten cel 3,5 miliona złotych z rządowego programu Polski Ład. Przewidziane jest wykonanie placu zabaw, nowych nasadzeń czy kładki i altany widokowej. Niewiele wiadomo jeszcze o terminach – o tym na pewno będziemy informować Państwa na łamach naszego portalu.

 

Zachęcamy do śledzenia kalendarza, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami!

 

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Gracjan Choderny

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024