Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Wystawa „Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939”

Wystawa „Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939”

Kolejna możliwość spotkania z historią naszego miasta.

Ten weekend upływa w sposób szczególny pod znakiem „Widowiska Świetlnego” na na Starym Mieście. Jest to jednak również okazja na odwiedzenie wystawy poświęconej funkcjonującemu w Grudziądzu w okresie międzywojennym Centrum Wyszkolenia Kawalerii.

Wystawa ta mieści się w Muzeum i jest stałą częścią ekspozycji. W sobotę i niedzielę (22-23 sierpnia) udostępniona została dla wszystkich chętnych bezpłatnie. Wstęp możliwy jest w godzinach 10:00 – 18:00. Całość ekspozycji przedstawiona jest w sposób bardzo nowoczesny i ciekawy. Nie brakuje przygotowanych filmów na temat Kawalerii. Bogate zbiory szabli, mundurów, odznaczeń oraz historycznych dokumentów przybliżają odwiedzającym historię z tego okresu. Tradycje kawaleryjskie są nieodłącznym elementem dziedzictwa naszego miasta. Samo Centrum Wyszkolenia Kawalerii swoją nazwę otrzymało w 1928 roku, gdyż początkowo zostało założone jako Centralna Szkoła Jazdy, międzyczasie kilkukrotnie przemianowywana kolejno na Centralną Szkołę Kawalerii i Obóz Szkolny Kawalerii.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w naszym Muzeum – zdecydowanie nie będzie to zmarnowany czas! Istnieje także możliwość zaopatrzenia się w pamiątki, w tym z publikacji „Żurawiejki”.

Artykuł: Choderny Gracjan

GALERIA

Zdjęcia Gracjan Choderny

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024