Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Lato na Starym Mieście – koncert Happy Play Dixieland Band

Lato na Starym Mieście – koncert Happy Play Dixieland Band

Jazzowe brzmienia na zakończenie upalnej lipcowej soboty.

W sobotę 15 lipca wypoczywający i przybyli o 19:00 na Rynek Główny, spędzali czas przy kojących brzmieniach instrumentów zespołu Happy Play Dixieland. Wydarzenie, jak wszystkie tego typu, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i mimo upału nie brakowało chętnych do wieczornego odpoczynku w sercu grudziądzkiej starówki.

Aby zaznajomić zgromadzonych z tym ciekawym gatunkiem muzyki, pomiędzy utworami muzycy przybliżali słuchaczom jego historię. Okazuje się, że niepozorny z nazwy „dixieland” jest pochodną jazzu, właściwie wczesną jego odmianą (znany jest bowiem także pod nazwami „early jazz” i „hot jazz”), który od powstania na początku XX. wieku, pod wpływem lat kształtował i wychowywał kolejne pokolenia artystów. Rozwój tego gatunku muzyki rozrywkowej miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, początkowo Nowym Orleanie, a później w Chicago i Nowym Jorku. W przedstawionym repertuarze zespołu nie zabrakło oczywiście także utworów skomponowanych przez cenionego Louisa Armstronga, jednej z największych ikon muzyki jazzowej.

Wydarzenie było kolejnym już w tegorocznym programie Lata na Starym Mieście. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnych – szczegółowy program i wszelkie informacje, zawarte są na plakacie cyklu, stronie internetowej Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu oraz w kalendarzu dostępnym na naszym portalu. Szczególnie w te piękne letnie dni korzystajmy z uroków naszego miasta!

Artykuł  Choderny Gracjan

GALERIA

Zdjęcie Choderny Gracjan

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024