Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Amatorska Liga Biegowa powitała wakacje dziesiątą edycją Biegu 3 Plaż. W sobotę 24 czerwca 2023 roku prawie 300 biegaczy zmierzyło się z 7-kilometrową trasą biegnącą wokół Jeziora Rudnickiego Wielkiego.

Wszyscy zainteresowani zebrali się na plaży miejskiej MORiW, gdzie znajdowały się start i meta biegu. Chwilę po godzinie 10 rozpoczęły się biegi dla, również licznie przybyłych, młodszych uczestników – o odpowiednio krótszym dystansie. Za ukończenie biegu rozdawane były medale i drobne pamiątki.

Równo o godzinie 11 wystartował główny bieg. Trasa wiła się wokół Rudnika, przebiegając przez parę ciekawych punktów (m.in. miasteczko westernowe) i składając się z kilku typów nawierzchni (przy czym najbardziej wymagającą zdawała się być ta na plaży – piasek na ostatniej prostej przed metą mógł dać w kość zawodnikom, którzy mieli za sobą już ponad 6 kilometrów biegu). Jako że pogoda dopisała i temperatury były o kilka stopni wyższe, niż przewidywały to prognozy, na trasie znalazły się też punkty z wodą – tą do picia, jak i tą do delikatnego schłodzenia ciała.

Najszybsi zawodnicy ukończyli bieg w niecałe pół godziny, podczas gdy innym zajęło to trochę dłużej, lecz bez cienia wątpliwości wszyscy dali z siebie wszystko i osiągnęli znakomity rezultat, docierając na metę, niezależnie od tego, na której pozycji się znaleźli.

Po biegu przyszedł czas na regenerację – dla uczestników przygotowane zostały owoce i woda,  chętni mogli także skorzystać z masażu, a potem poczęstować się kiełbaską. Około południa odbyła się ceremonia wręczenia nagród najlepszym biegaczom.

Wyniki X Biegu 3 Plaż dostępne TUTAJ

Autor: Filip Kołakowski

GALERIA

Zdjęcia Filip Kołakowski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024