Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Hołd dla grudziądzkiego sportu.

23 czerwca 2023 roku w grudziądzkim muzeum nastąpiło otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Olimpia. Po krótkim wstępie i kilku przemówieniach goście mieli okazję przyjrzeć się zgromadzonym eksponatom.

Medale, puchary, sprzęt używany niegdyś przez sportowców, liczne zdjęcia, dyplomy, fragmenty artykułów z dawnych lat, okolicznościowa piłka przygotowana specjalnie z okazji setnej rocznicy założenia grudziądzkiej Olimpii. Dzięki zachowaniu takich pamiątek historia klubu pozostanie w naszej pamięci – możemy nie tylko o niej przeczytać, ale też jej doświadczyć, przyjrzeć się, nawet dotknąć.

Wymaga podkreślenia, iż choć głównym powodem spotkania i otwarcia wystawy był wspomniany wcześniej jubileusz, to uwagę poświęcono tak naprawdę całej historii grudziądzkiego sportu, z uwzględnieniem innych klubów i zawodników, którzy w sposób szczególny zapisali się na jej kartach.

Wystawa została więc rozmieszczona na trzech salach: pierwsza skupia się na piłce nożnej i stuleciu Olimpii, druga na wioślarstwie, kolarstwie i „ciężarach”, z kolei trzecia to sport w wydaniu mocno retro – poświęcona jest okresowi przed rokiem 1939, kiedy to Grudziądz był jedną z najbardziej liczących się sił sportowych na Pomorzu.

Osoby zainteresowane obejrzeniem zebranych w muzeum pamiątek mogą to jeszcze zrobić, ponieważ wystawa będzie czynna do 1 października bieżącego roku.

Autor: Filip Kołakowski

GALERIA

Zdjęcia Filip Kołakowski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Andrzejem Markuszewskim.
24 czerwca 2024
Informacja dla obywateli Ukrainy zakwaterowanych u osób prywatnych
24 czerwca 2024
Już jutro w Spichlerz 57 szkolenie z marketingu internetowego!
24 czerwca 2024
METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024