Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dzień Ojca. Koncert z piosenką francuską „Paryski wieczór” – Teatr Muzyczny w Toruniu

Dzień Ojca. Koncert z piosenką francuską „Paryski wieczór” – Teatr Muzyczny w Toruniu

Cudowna wizyta w Paryżu z fotela w Centrum Kultury Teatr

Z okazji Dnia Ojca, 23 czerwca w grudziądzkim Teatrze zaprezentowano niezwykłe przedstawienie muzyczne. Wykonawcy z Teatru Muzycznego w Toruniu, Mateusz Deskiewicz – wokal, Ignacy Wiśniewski – fortepian, Maciej Sadowski – kontrabas i Tomasz Koper – perkusja, zabrali nas na cudowną wycieczkę uliczkami Paryża.

W tej podróży niepotrzebna była nam znajomość języka Moliera tylko chęć zabawy. Większość klasycznych utworów śpiewana była po polsku a oryginalne zawsze prezentowane były z komentarzem. Piosenka z kraju Marianny cieszy się u nas wielkim powodzeniem, więc wiele utworów było znanych, także z wykonania przez rodzimych artystów, jak chociażby Mariana Opani, którego gościliśmy kilka lat temu w Grudziądzu.

Trzeba jednak przyznać, że interpretacje Teatru Muzycznego są niesamowite nie tylko przez doskonałą muzykę i śpiew ale także przez komentarze wokalisty. Przedstawienie muzyczne w końcu zobowiązuje, więc cały spektakl był bardzo bogaty w słowa, interakcje z widzami, humor, ciekawostki i ruch. Majstersztykiem były momenty, w których muzycy mogli wykazać się swoim talentem czy to w partiach solowych, czy standardach jazzowych. To zanurzenie we francuskich melodiach i słowach mogło by trwać i trwać…

Na zakończenie dodam, że przedstawienie cieszyło się niesamowitym powodzeniem a wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Ponad 70 minut spektaklu pozostawiło mocne wrażenie na widzach, wprowadzając w radośnie melancholijny nastrój, który pozostał w nas na długo.

Reżyserem spektaklu był Tomasz Valldal-Czarnecki, utwory zaaranżował muzycznie Ignacy Wiśniewski a patronat nad wydarzeniem obieli Prezydenta Grudziądza Maciej Glamowski i Senatora Ryszard Bober.

Więcej informacji o ciekawych wydarzeniach kulturalnych na stronie www.grudziadzmiastootwarte.pl

GALERIA

Zdjęcia Adam Milewski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024