Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W środę 21 czerwca 2023 roku z przytupem zakończył się sezon taneczny Grudziądzkiego Teatru Tańca. Widzowie w wypełnionej po brzegi sali teatralnej mieli okazję obejrzeć kilka naprawdę imponujących układów tanecznych (i trochę akrobacji).

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi, prezentując taniec nowoczesny, współczesny, a nawet elementy baletu. Po paru układach przyszła pora na serię skoków, przewrotów, gwiazd i innych skomplikowanych figur, trochę skakania na skakance (momentami więcej niż jednej!), tworzenia wież z ludzi i kilku innych robiących wrażenie sztuczek.

Po krótkiej przerwie pałeczkę przejęli nieco starsi. Znów zaprezentowanych zostało kilka różnych tańców, a na koniec przyszła kolej na premierę spektaklu zatytułowanego „Poruszenie”, w choreografii Agnieszki Kędry i Pawła Skalskiego. Miała to być taneczna opowieść, przedstawiająca znaczenie tańca w życiu tancerek z grupy pokazowej GTT.

Jak wypadła ta premiera? Zdaniem autora niesamowicie, co zdawała się też popierać reszta zgromadzonych na sali, bowiem kilkunastominutowy występ został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Przedstawiciele Grudziądzkiego Teatru Tańca pożegnali się z obecnymi widzami i swoimi podopiecznymi, obiecując powrót z pełną mocą już we wrześniu!

Autor: Filip Kołakowski

GALERIA

Zdjęcia Filip Kołakowski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Trwają zapisy na Jarmark Spichrzowy – zostań wystawcą
21 kwietnia 2024
„Wstydź się” ostatni spektakl Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej – relacja
21 kwietnia 2024
Śmieci w łapy pod schroniskiem w Węgrowie – Sprzątnie lasu ze zwierzętami
20 kwietnia 2024
„To jest moja Broszka” – Wiosenne przebudzenie: Wspólna podróż do piękna
20 kwietnia 2024
DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego – relacja
20 kwietnia 2024
Szpital poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę.
19 kwietnia 2024