Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Ruszył nabór w programie Mikro Granty finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ruszył nabór w programie Mikro Granty finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. O wsparcie może ubiegać się określona grupa organizacji sportowych.

Projekt zakłada wsparcie finansowe dla organizacji sportowych, które nie korzystały dotychczas ze wsparcia środków publicznych lub korzystały z tego wsparcia w niewielkim stopniu. Zaplanowane działania stanowić będą uzupełnienie modelu zarządzania projektami sportu powszechnego kierowanymi do małych i średnich podmiotów aktywizujących dzieci i młodzież.

W swoim założeniu program ma zapewnić dostępności do zajęć sportowych oraz budować motywację do uprawiania sportu wśród dzieci, które mają najmniejsze możliwości korzystania z zorganizowanych sportowych aktywności.

Ogólna kwota przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na ten cel wynosi 30 mln zł. Środki są przeznaczone na organizację wydarzeń sportowych i zajęć dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Maksymalne wsparcie przewidziane na wydarzenie to 20 tys. zł, przy czym jedna organizacja może zyskać dotacje na nie więcej niż pięć zadań.

Projekt dedykowany jest głównie małym, lokalnym organizacjom, których łączna kwota dotacji ze środków publicznych nie przekroczyła do tej pory 200 tysięcy złotych.

Wnioski można składać do 16 lipca przez stronę internetową www.mikrograntysportowe.pl.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024