Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Za nami podsumowanie sportowego roku szkolnego. Uroczystość odbyła się dzisiaj, 13 czerwca, w auli IV Liceum Ogólnokształcącego.

Mijający rok szkolny w grudziądzkim sporcie był bardzo udany zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Siedem drużyn wystąpiło w mistrzostwach Polski. Z kolei z imprez o randze wojewódzkiej uczniowie grudziądzkich szkół przywieźli aż 297 medali.

– Kolejny rok szkolny przyniósł wiele kolejnych sukcesów, które pokazują, że mamy zdolną sportowo młodzież – podkreśla Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. – Gratulacje należą się nie tylko młodym zawodnikom, ale także nauczycielom, którzy poprzez ciężką pracę stoją za sukcesami swoich podopiecznych.

Pełną listę medalistów raz jeszcze przesyłam w załączniku.

Dziś najlepszym wręczono statuetki, ale spotkanie w auli IV Liceum Ogólnokształcącego było także okazją do podsumowania rozgrywek miejskich. W zawodach szkół podstawowych udział wzięło blisko 2,8 tysiąca uczniów, natomiast w rywalizacji obejmującej szkoły ponadpodstawowe wystartowało niespełna 1,5 tysiąca zawodników.

Tradycyjnie prowadzona była klasyfikacja współzawodnictwa sportowego dla „podstawówek”. W roku szkolnym 2022/2023 najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej uzbierali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20, a podium uzupełniły SP 7 oraz SP 21.

W czasie trwania uroczystości nagrodzono także nauczycieli oraz wręczono statuetki Lidera Sportu, które trafiły do wytypowanych osób z każdej ze szkół.

Władze miasta reprezentowała wiceprezydent Róża Lewandowska.

GALA -prezentacja 2023

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rozmowy z pasją – wywiad z Andrzejem Markuszewskim.
24 czerwca 2024
Informacja dla obywateli Ukrainy zakwaterowanych u osób prywatnych
24 czerwca 2024
Już jutro w Spichlerz 57 szkolenie z marketingu internetowego!
24 czerwca 2024
METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024