Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Wręczenie świadectw absolwentom II LO

Wręczenie świadectw absolwentom II LO

Długo wyczekiwane przez wielu uczniów świadectwa ukończenia szkoły odebrali dzisiaj absolwenci 2 Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Za wszelkie wysiłki i te naukowe i sportowe uczniowie wyróżnieni dostali nagrody i dyplomy.

Mury Sobieskiego w 2023 roku opuszcza 135 absolwentów najstarszych klas. Teraz nie pozostaje nic innego jak oczekiwanie na wyniki egzaminów maturalnych, które uczniowie poznają 7 lipca.

Po raz 25. w historii Sobieskiego przyznano medal „Summa cum laude” (z najwyższą pochwałą) – dla najlepszej absolwentki 2lo. W tym roku ten zaszczyt otrzymała Oliwia Osińska, która nie tylko ma znakomite oceny na świadectwie, ale także zdobyła tytuł finalistki olimpiady filozoficznej.

Od kilku lat również najlepszy matematyk wśród absolwentów 2lo otrzymuje „Stypendium Jana Sikorskiego”, nieżyjącego już nauczyciela matematyki II LO. W tym roku stypendium otrzymał Maciej Chmielewski, a dyplom wręczyła córka wybitnego nauczyciela – Pani Beata Sikorska (dyrektor 4 LO w Grudziądzu).

Uroczystość uświetnił Zespół Melisa, który tworzą uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego, pokazując i polemizując z stereotypem o walce Sobieskiego i Chrobrego, o miano najlepszego liceum w Grudziądzu.

Zapraszamy do śledzenia portalu Grudziądz Miasto Otwarte, gdzie bardzo często relacjonujemy wydarzenia ze szkolnych korytarzy.

Autor Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

 

GALERIA

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024