Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W sobotę 27 maja 2023 roku Park Miejski w Grudziądzu stał się miejscem szczególnie często odwiedzanym, ponieważ w godzinach popołudniowych rozpoczęło się tam wydarzenie „Kawa z Prezydentem”.

Była to okazja do spotkania z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim, zamienienia z nim kilku słów i poczęstowania się kawą.

Choć nazwa przedsięwzięcia mogłaby sugerować, że jest ono skierowane głównie do osób dorosłych, to nie zabrakło atrakcji również dla dzieci. Oprócz znajdującego się w Parku placu zabaw, maluchom czas umilały między innymi: kilkumetrowa dmuchana zjeżdżalnia, stanowisko do malowania twarzy w najróżniejsze wzory oraz możliwość najedzenia się popcornem i watą cukrową.

Nieco starsi mogli z kolei wziąć udział w skierowanych do kobiet zajęciach gimnastycznych lub spróbować swoich sił w rękodziele.

Park Miejski odwiedziła także, w ramach kącika sportowego, młodzież z Olimpii Grudziądz, a ze swoim stanowiskiem zawitali także przedstawiciele „Solanek” – Geotermia, poza próbkami wody solankowej i miską krówek, oferowała wspomniane wcześniej malowanie twarzy, a także zaplatanie kolorowych warkoczyków, brokatowe tatuaże oraz balony – zarówno te klasyczne, jak i w kształcie zwierząt. Był to dla dzieci swego rodzaju przedsmak tego, z czego będą mogły skorzystać 2 czerwca w ramach Dnia Dziecka w Solankach.

Grudziądzki park został gospodarzem pierwszej w tym roku „Kawy z Prezydentem”, a na kolejną nie będzie trzeba długo czekać, ponieważ zaplanowana jest już w przyszłym miesiącu!

Autor Filip Kołakowski

GALERIA

fot. Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

6. Grudziądzki Festiwal Rowerowy – już 9 czerwca
24 maja 2024
Mówimy: STOP POŻAROM TRAW!
24 maja 2024
MORiW szuka Ratowników!
23 maja 2024
SZPITAL poszukuje do pracy! Sprawdź ofertę
23 maja 2024
II Endokawa w Grudziądzkiej Geotermii – relacja z warsztatów
23 maja 2024
Dzień Matki z CK Teatr i Klubem Akcent
23 maja 2024