Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

108 GSF – „Spichlerz 57 – rozrusznik w sercu miasta”

108 GSF – „Spichlerz 57 – rozrusznik w sercu miasta”

108 Grudziądzki Spacer Fotograficzny zorganizowany przez fotografa Mariusza Nasieniewskiego, odbył się w minioną niedzielę w nowym miejscu na mapie naszego miasta. Chodzi oczywiście o odnowiony Spichlerz 57, który mieści się tuż przed wejściem na Górę Zamkową.

Z jednej strony jest to obiekt o znaczeniu społecznym – o czym za chwilę – z drugiej, przykład ciekawej architektury, która zachwyca niesamowitymi schodami, umożliwiamy wejście do niego od strony Wisły. Surowość betonowych ścian, prawie białych na tle zieleni i „gzygzakowaty” kształt, dają wspaniałe pole do popisów dla kreatywnych fotografów. Sama bryła z przeszkloną kabiną windy dodaje powiewu nowoczesności do spichrzowej skarpy. Kameralny taras przeznaczony na kawiarnię to kolejny punkt widokowy, pozwalający spojrzeć na drugi brzeg rzeki z innej perspektywy. Także od strony Ratusza widoki z okien ujawniają kadry dotąd dostępne tylko dla dronów. Ten spacer na pewno był bardzo wyzywający dla umiejętności fotografa ale dający satysfakcję z nietypowych ujęć, których część można podejrzeć w naszej fotorelacji.

Spichlerz 57 to obiekt przeznaczony na cele społeczne, ma być miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli kreatywnie spędzać czas, odbywać twórcze spotkania i konferencje. Jego prowadzeniem zajęła się Fundacja Ładowarka, która o swej działalności pisze: „Jesteśmy organizacją pozarządową, działającą w szeroko pojętej kulturze, pracującą wśród społeczności lokalnych – często w obszarach objętych rewitalizacją społeczną – inspirującą się naszymi miastami, przestrzeniami i wyzwaniami. “Ładując” baterie kreujemy miasta szczęśliwe, w którym żyją świadomi i zaangażowani mieszkańcy.”

W Spichlerzu 57, który otwarto zaledwie tydzień temu, jak na razie funkcjonuje strefa Lego dla najmłodszych, wkrótce otwarta zostanie na stałe kawiarnia na poziomie -1, ze wspominanym tarasem, a co dalej zależy od nas – bo to miejsce dla nas. Grudziądzkie stowarzyszenia, fundacje i grupy nieformalne mogą szukać tam miejsca dla siebie i realizacji własnych pomysłów.

Na portalu GrudziadzMiastoOtwarte z ciekawością będziemy śledzić losy Spichlerza 57 i informować o wszystkich ważnych wydarzeniach, dlatego warto do nas zaglądać.

 

Autor Adam Milewski

GALERIA

Zdjęcia Adam Milewski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Prezentacja prac Zygmunta Lipińskiego. 
22 września 2023
Konsultacje w sprawie strategii rozwoju miasta
22 września 2023
Kulturalny weekend w Grudziądzu
22 września 2023
Weekend na sportowo
22 września 2023
Trwa XI Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi kampanii Make Sense
22 września 2023
Jak dodać otuchy dziecku w karetce?
22 września 2023