Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Fitoterapia – Światowy Dzień Zdrowia 7.04.2023

Ziołolecznictwo,

czyli lekarstwo prosto z natury.

Ziołolecznictwo, znane też jako fitoterapia, ma bardzo odległą historię sięgającą początków ludzkości i czasów, zanim jeszcze pojawiła się pierwsza cywilizacja. To jedna z najstarszych dziedzin medycyny naturalnej polegająca na wykorzystaniu surowców i przetworów roślinnych do wywoływania korzystnych zmian w funkcjonowaniu organizmu. Obecnie fitoterapia uznawana jest za jeden z kluczowych elementów niekonwencjonalnych systemów medycznych, w tym ajurwedy, tradycyjnej medycyny chińskiej oraz tybetańskiej, jak również polskiej medycyny ludowej. W ostatnich latach fitoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem i znajduje coraz więcej zwolenników, czyli wracamy do łask naszej Matki Natury.

Fitoterapia to nic innego niż leczenie ziołami. Polega na stosowaniu leków roślinnych, zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu różnorodnych chorób. Preparaty wykorzystane w ziołolecznictwie mogą przybierać różne formy. Z ziół leczniczych wytwarza się najczęściej napary, odwary, wyciągi, syropy, nalewki, maści. Stosowanie wyciągów ziołowych wpływa na ogólną poprawę naszej kondycji i samopoczucia. Zioła są świetnym sposobem na poprawienie trawienia , podniesienie odporności organizmu, czy też zapewnienie sobie wzrostu sił witalnych. Preparaty ziołowe są bogate w witaminy i antyoksydanty, a także mikro i makroelementy. Fitoterapię można stosować również zapobiegawczo, przeciwdziałać występowaniu różnych schorzeń. Dominującą zaletą stosowania ziół  jest niski koszt pozyskiwania surowców roślinnych, jak również ich ogólnodostępność, dzięki czemu preparaty są znacznie tańsze w porównaniu do farmaceutyków dostępnych w aptekach.

Matka Natura obdarzyła nas ziołowymi lekarstwami na wyciągniecie ręki. Warto zaprzyjaźnić się z ziołami i zacząć powolutku stosować je w swojej diecie. Każde zioło ma jakieś właściwości na daną dolegliwość. Warto zakupić sobie poradniki, książki zielarskie i zainteresować się tym co rośnie pod naszymi nogami.

Zacznij od małych kroków, a nawet nie zauważysz, kiedy za pomocą kilku najpopularniejszych ziół poprawisz jakość swojego życia.

 Moja przygoda z ziołami zaczęła się parę lat temu, od zawsze przyroda i zioła wzbudzały we mnie ogromną ciekawość i fascynację. Kiedy zaczęłam interesować się ziołolecznictwem na poważnie, zapisałam się na studia zielarskie. Spotkałam ludzi z podobnym zamiłowaniem  do natury, wiedziałam że to będzie głęboka pasja, którą będę z ciekawością rozwijać . I tak się stało kilkadziesiąt kursów zielarskich za mną, mnóstwo przeczytanych książek, i tak Pasja przerodziła się w moją pracę. Od trzech lat prowadzę własny gabinet, gdzie uświadamiam klientów, że w sposób naturalny mogą poprawić swoje zdrowie. Pracuję za pomocą Biorezonansu, który umożliwia mi szybki skan organizmu i szybsze znalezienie przyczyny danej dolegliwości. Bazuje na doświadczeniu wiedzy zielarskiej oraz wspomagam się technikami Medycyny Chińskiej.

Autorka Jowita Serocka – fitoterapeuta

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

METAMORPHOSIS FASHION SHOW 2024 – relacja
23 czerwca 2024
23.06 Dzień Ojca- okazja by powiedzieć “Dziękuję Ci TATO”
23 czerwca 2024
Chcesz zobaczyć prawdziwą pasję? Chodź na spotkanie autorskie! – relacja z wydarzenia.
22 czerwca 2024
Promocja książki „Życiu FRAGMENT wyrwany” – relacja
22 czerwca 2024
„Od nocy do nocy” koncert Joanny Aleksandrowicz na urodziny miasta – relacja.
22 czerwca 2024
Artystyczne Emocje na Jarmarku Spichrzowym – Plener Malarski
21 czerwca 2024