Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

1/8 finału Mistrzostw Polski Młodziczek w siatakówkę

1/8 finału Mistrzostw Polski.

Siatkówka

Wspaniałe wieści napływają do nas z jednego z Grudziądzkich Klubów Sportowych – KS STAL Grudziądz. Kolejny wspaniały sukces odniosły zawodniczki z klubu, zajmując 1 miejsce w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski.

„Do Bielska Podlaskiego (gospodarz turnieju), przyjechały zespoły z Warszawy, Kętrzyna i Grudziądza. Pierwszego dnia odbyły się dwa mecze. Na otwarcie zespół z Bielska Podlaskiego wygrał z MKS MOSiR Kętrzyn 2:0. W drugim meczu zmierzyliśmy się z MUKS SPARTA Warszawa. Po dobrym meczu, który oglądała licznie zgromadzona publiczność na hali I LO, odnieśliśmy swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując zespół z Warszawy 2:0. W drugim dniu turnieju wyszliśmy na parkiet jako pierwsi, a Naszym przeciwnikiem był zespół z Kętrzyna. Ten mecz również wygraliśmy 2:0.

Po tym meczu, Bielsk Podlaski podejmował SPARTĘ Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem 0 : 2. Kolejne spotkanie to wygrana Warszawy z Kętrzynem, także 2:0. W decydującym meczu o awans do kolejnej rundy przyszło się nam zmierzyć z gospodyniami turnieju, zespołem MOSiR Bielsk Podlaski. Nasze dziewczyny podeszły do meczu skupione i skoncentrowane. Po dobrym i wyrównanym meczu wygrywamy 2 : 0 (25:21, 25:21) W cały turnieju zajmujemy ostatecznie Pierwsze miejsce i awansujemy do rozgrywek ¼ MP młodziczek, które odbędą się w dniach 1-2.04.2023.” – mówi nam trener siatkarek Konrad Biernacki.

Końcowa klasyfikacja turnieju 1/8 MP Młodziczek wygląda następująco:

  1. KS STAL Grudziądz
  2. MUKS SPARTA Warszawa
  3. MOSiR Bielsk Podlaski
  4. MKS MOSiR Kętrzyn.

A co o turnieju mówi jedna z zawodniczek?

” Zajęłyśmy 1 miejsce na 1/8, z czego jestem bardzo dumna. Pokazałyśmy, na co nas stać. Mimo tego, że nie zagrałyśmy naszej najlepszej gry, to i tak wygrałyśmy. Poziom trudności był dosyć wysoki, widać było, że inne zespoły dały z siebie wszystko i walczyły do końca. Mimo to my zagrałyśmy lepiej, ze względu na wyćwiczoną dobrą zagrywkę co dawało nam dużą przewagę nad naszymi przeciwniczkami, robiłyśmy mało błędów i nie oddawałyśmy punktów „za darmo”.  Świetnie grałyśmy w przyjęciu i ataku, przez co zdobywałyśmy dużo punktów. Mam nadzieję, że zagramy jeszcze lepiej na 1/4, które już niebawem. Pokażemy że jesteśmy niepokonane.” – mówi nam Viktoria Rybandt

Nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz pogratulować tak wspaniałego miejsca zajętego na podium i życzyć powodzenia!

„Do boju biernasie”

Autor Kamil Danielewicz

GALERIA

zdjęcia Kamil Danielewicz

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Puchar Wisły w MNO
12 kwietnia 2024
BOSSA NOVA CLASSICS – 13 04 2024
12 kwietnia 2024
12 kwietnia – dzień czekolady!
12 kwietnia 2024
Uroczystości patriotyczne w naszym mieście
11 kwietnia 2024
CUKRZYCA – dietetyk Natalia Mogiłko
11 kwietnia 2024
Spotkanie z autorem kryminałów Robertem Małeckim i promocja jego najnowszej książki „Zapadlina”.
11 kwietnia 2024