Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Broń z okresu Powstania Styczniowego

Broń z okresu Powstania Styczniowego

„Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”

wykład Mariusza Żebrowskiego

10 marca w muzeum rozpoczął się cykl wydarzeń w ramach projektu “Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”, organizowanego w związku ze 160. rocznicą jego wybuchu. Na pierwszym zaplanowanym spotkaniu zainteresowani wysłuchali wykładu Mariusza Żebrowskiego, który zaprezentował broń z okresu Powstania. Podczas ciekawej prezentacji wielu egzemplarzy broni, przybliżona została historia i prawda o wydarzeniach z 1863 i 1864 roku. Nie zabrakło także ciekawych pytań.

Całość odbyła się w przestrzeni wystawy “Cel, pal! Broń palna ze zbiorów grudziądzkiego muzeum”, której odwiedzanie możliwe jest do 12 marca. Większość egzemplarzy zostało zaprezentowane po raz pierwszy.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców do udziału w projekcie. Zaproszenie kierujemy nie tylko do zainteresowanych historią, lecz także do chcących zgłębić wiedzę i w pełni zrozumieć wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego. Już 23 marca na Rynku Głównym otwarta zostanie wystawa plenerowa “Grudziądzkie ślady Powstania Styczniowego”. Będzie to miało miejsce w dniu urodzin powstańca Jana Cholewicza, którego potomek przybędzie na jej inaugurację do Grudziądza.

Autor: Choderny Gracjan

GALERIA

zdjęcia: Gracjan Choderny

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rafał Rutkowski w Grudziądzu
22 marca 2023
MotoMarzanna Grudziądz 2023-03-19
22 marca 2023
stand up w Amuzie
22 marca 2023
JOGA TRENING DUSZY I CIAŁA – Geotermia Grudziądz
22 marca 2023
Obchody Dnia Mikołaja Kopernika Ekonomisty
21 marca 2023
W Oddziale Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej naszego Szpitala włączono chorą do programu leczenia pacjentów ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia (NMOSD) jako pierwszą osobę dorosłą w Polsce!
21 marca 2023