Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Jesteśmy liderem w zabiegach szycia więzadła krzyżowego – Szpital

Oddział Urazowo-Ortopedyczny naszego Szpitala liderem w kraju w zabiegach szycia więzadła krzyżowego przedniego metodą dynamiczną Ligamys szwajcarskiej firmy Mathys

Od czasu wprowadzenia tej metody już ponad 40 pacjentów wróciło do zdrowia po urazach kolana, których doznali najczęściej podczas jazdy na nartach.

Ta metoda pozwala na szycie świeżo uszkodzonego więzadła w sposób najbardziej zbliżony do fizjologicznych warunków. Wykonywana jest w sposób małoinwazyjny, artroskopowo. Uszkodzone więzadło jest szyte, a do stawu jest wprowadzony wzmacniający je implant – jest to tzw. „internal bracing”. Nie jest wymagana obszerna ekspozycja stawu, co przekłada się na mniejsze dolegliwości bólowe po operacji i sprawniejszy proces rehabilitacji.

Gratulujemy naszym specjalistom osiągnięcia najwyższego poziomu leczenia pacjentów właśnie tą metodą.

Przypominamy również, że kwalifikacja do zabiegów ortopedycznych odbywa się w budynku poradni specjalistycznych (D), na parterze w pokoju nr 18, w każdą środę o godzinie 11:00.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Rafał Rutkowski w Grudziądzu
22 marca 2023
MotoMarzanna Grudziądz 2023-03-19
22 marca 2023
stand up w Amuzie
22 marca 2023
JOGA TRENING DUSZY I CIAŁA – Geotermia Grudziądz
22 marca 2023
Obchody Dnia Mikołaja Kopernika Ekonomisty
21 marca 2023
W Oddziale Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej naszego Szpitala włączono chorą do programu leczenia pacjentów ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia (NMOSD) jako pierwszą osobę dorosłą w Polsce!
21 marca 2023