Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

GWT – ruszyła sprzedaż biletów na poszczególne przedstawienia

Dziś ruszyła sprzedaż biletów na poszczególne przedstawienia zaplanowane w ramach Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej. Tegoroczne hasło to „7 Grzechów Głównych”, będzie zatem różnorodnie, intrygująco, ale przede wszystkim będą to dobre propozycje teatralne.

Grudziądzka Wiosna Teatralna to propozycja skierowana do szerokiego grona miłośników Teatru. Co roku staramy się przygotować ciekawą ofertę, która spełni oczekiwania naszych widzów, chcemy aby publiczność mogła zobaczyć jak najwięcej spektakli z dobrą obsadą, ciekawym tematem i nowym atrakcyjnym hasłem przewodnim. Mieliśmy już muzykę, humor, miłość, hasłem przewodnim festiwalu była też „Wojna płci”, „Korowód postaci” oraz „Mistrzowie”, sprawdzaliśmy co nam „…. w duszy gra” oraz kręciliśmy się wokół „Sexu w małym mieście”. W tym roku festiwal, odbędzie się po raz dziewiętnasty, a hasło przewodnie to „7 Grzechów Głównych”. Za dobór festiwalowego programu odpowiada w tym roku Ewelina Dąbrowska – oto kilka słów o tegorocznym programie: „Grzech towarzyszy ludzkości od zarania dziejów, dlatego nie winien dziwić nas fakt, że bogato inspiruje on również kulturę i sztukę. Zatem gwarantem tegorocznej Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej niech będzie różnorodność i zaskakująca tematyka. Daje nam ona wyjątkową okazję do zgłębienia studium ludzkich wad, a nie jak to wielu przychodzi na myśl – zła w czystej postaci. Przy doborze znakomitych spektakli, wśród których znajdą Państwo szeroki wachlarz form, ulotności i wieloznaczności, kierowaliśmy się również wielowymiarowym podejściem do tematu. Ramię w ramię z monodramem staną spektakl bez słów, monumentalne dzieło z kilkudziesięcioma aktorami, spektakl z muzyką na żywo, komedia czy wreszcie kolaż wielu z tych form w jednej. Skąd pomysł na ubranie tematu w aż osiem prezentacji, skoro grzechów współcześnie jest siedem? A to stąd, że niewielu z nas wie jaka jest pierwotna geneza powstania ich obowiązującej dziś hierarchii.

Początkowo PYCHA była określana jako królowa i źródło wszystkich wad, a siedem grzechów głównych jako jej uczniowie. Dlatego właśnie Królową tę Wiosnę zakończymy. Jeśli zaś chodzi o jej dzieci, to pojawią się wśród nich – SMUTEK; który towarzyszy nam w życiu, ZAZDROŚĆ; która potrafi dotyczyć wszystkich jego aspektów – pieniędzy, relacji, wyglądu czy nawet przysłowiowego szczęścia, GNIEW; niedoceniany, zapomniany przez wielu z nas, a jednak tak bardzo ważny, PRÓŻNA CHWAŁA; która dziś nazywana jest już tylko próżnością, a jednak jest między nimi subtelna różnica, NIECZYSTOŚĆ; popychająca nawet do zbrodni, CHCIWOŚĆ;  otykająca nie tylko pieniędzy, ale też relacji, bliskości i miłości, ROZPUSTA; stanowiąca dla wielu sens istnienia i wreszcie PYCHA; Królowa, która zakończy nasze dwumiesięczne studium grzechu. PYCHA, która często mylona jest z pewnością siebie, wiarą we własne umiejętności.

Niech ta Grudziądzka Wiosna Teatralna będzie dla Państwa inspiracją… Pamiętajmy też o Przedwiośniu, któremu nie będzie towarzyszył żaden grzech. Niech nasze dzieci pozostaną czystą tablicą, na której rodzice, nauczyciele i sztuka napiszą pierwsze, najważniejsze zdania, które poniosą je w dorosłość.

KLIKNIJ po szczegóły

Przedwiośnie:

4 marca Teatr
„Złote Jajko” – bajka dla najmłodszych z warsztatami
Teatr Igraszka z Warszawy

godz. 16.00 bilety 20/15 zł

12 marca Teatr

„Pogromca smoka Jabberwocka” – bajka dla nieco starszych dzieci
reż. Zbigniew Kulwicki

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

godz. 16.00 bilety 20/15 zł

Grudziądzka Wiosna Teatralna „7 Grzechów Głównych”

18 marca Teatr – inauguracja festiwalu
„Testament Marii”, reż. Piotr Kurzawa,
Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń

godz. 19.00 bilety 50/40zł

23 marca Teatr

Dyskusyjny Klub Filmowy
„Blisko” reż. Lukas Dhont

godz. 19.00 bilety 10/8 zł

25 marca Teatr
„ARCADIA – seans lamentacyjny bez słów” reż. Jerzy Zoń,
Teatr KTO, Kraków

godz. 19.00 bilety 80/70 zł

ZWIASTUN


1 kwietnia Teatr

„ODLOT” reż. Anna Augustynowicz,
Teatr Współczesny, Szczecin

godz. 19.15 bilety 100/90 zł

ZWIASTUN I

ZWIASTUN II

15 kwietnia Teatr
„ZNACHOR” reż. Jakub Roszkowski,
Teatr im. J. Słowackiego, Kraków

godz. 18.00 bilety 100/90 zł

ZWIASTUN I

ZWIASTUN II

 

20 kwietnia Teatr
Dyskusyjny Klub Filmowy
„Miasto” reż. Marcin Sauter – po projekcji spotkanie z reżyserem

godz. 19.00 bilety 10/8 zł

ZWIASTUN I

22 kwietnia Teatr
„KŁAMSTWO” reż. Wojciech Malajkat,
Kompania Teatralna, Warszawa

godz. 19.00 bilety 80/70 zł

ZWIASTUN

23 kwietnia Teatr –zakończenie festiwalu
„Kora. Falowanie i spadanie” reż. Alina Moś-Kerger,
Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin

godz. 19.00 bilety 60/50 zł

ZWIASTUN

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

LATO NA STARYM MIEŚCIE 2024
19 czerwca 2024
Laboratorium Pana Kleksa w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej już 22 czerwca
19 czerwca 2024
Już wkrótce otwarta zostanie wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone prace uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny”.
19 czerwca 2024
Fado Festiwal w Grudziądzu
19 czerwca 2024
Czas zwiedzania poznajcie historię Domu Towarowego Korzeniewskich
19 czerwca 2024
Lipa, nie do Lipy! – Misja Na Zdrowie.
18 czerwca 2024