Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Modernizacja gmachu głównego Biblioteki Miejskiej wraz z wyposażeniem i renowacją ogrodu

Celem projektu jest kompleksowa modernizacja części pomieszczeń Biblioteki Głównej oraz otoczenia wokół niej. Zostanie stworzona przestrzeń maksymalnie przyjazna dla wszystkich czytelników w szczególności dla czytelników z niepełnosprawnościami, dla których ze względu na istniejące bariery architektoniczne korzystanie z zasobów i ofert książnicy jest mocno utrudnione. Z myślą o tej grupie odbiorców zamontowana zostanie winda zewnętrzna poruszająca się od przyziemia do II piętra. Z połączenia pomieszczeń dwóch działów powstanie pomieszczenie wielofunkcyjne, w którym wyodrębniona zostanie, wyraźnie oznakowana, przestrzeń do aktywnej pracy z seniorami. Pomieszczenie to zostanie wyposażone w system audiowizualny i pętlę indukcyjną. Unowocześnione zostaną działy II piętra. Renowacji lub odtworzeniu zostaną poddane drzwi wewnętrzne w suterenie a także część drzwi na parterze. Otaczający budynek Biblioteki ogród frontowy zostanie zrewitalizowany oraz przywrócony mu zostanie historyczny pierwotny wygląd,  zyska też nową aranżację poprzez montaż podświetlenia i system nawadniający oraz stworzenie w nim strefy relaksu z małą architekturą (ławki). Zmodernizowana zostanie także nawierzchnia z tyłu Biblioteki oraz znajdujący się obok garaż.  Ustawiony zostanie także demontowany podest sceniczny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników zakupimy i uruchomimy książkomat z wrzutnią.

Zadanie realizowane jest o 1 lipca 2022 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku.

Na ten cel Biblioteka pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kierunek interwencji 2.1 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Priorytet 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 pozyskała kwotę 2 250 000,00 zł, które wraz z wkładem własnym przekazanym przez organizatora Gminę – miasto Grudziądz w wysokości 799 600,00 stanowi łączną wartość zadania 3 049 000,00 zł.

W trakcie realizacji tej inwestycji wystąpią przejściowe utrudnienia w dostępie do zbiorów bibliotecznych dla mieszkańców Grudziądza.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
16 kwietnia 2024
29.04 kończy się nabór do Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych GAPA
16 kwietnia 2024
Grudziądz w Waszym Obiektywie – zdjęcia od Pani Moniki
16 kwietnia 2024
Najbliższy czwartek DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego
16 kwietnia 2024
Rejsy statkiem po Wiśle
15 kwietnia 2024
Klimatyczne dźwięki w stylu „bossa nova” wśród zabytkowych murów ulicy Spichrzowej.
15 kwietnia 2024