Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Inwestycje MORiW na rok 2023

Dbamy o bezpieczeństwo:

  1. Hala sportowa w Mniszku poprzez dostosowanie do wymagań przeciwpożarowych stanie się jeszcze bezpieczniejszym obiektem sportowym. Całkowity nakład w latach 2022-2023 to 121 tys.zł.

Modernizujemy i unowocześniamy obiekty ograniczając koszty eksploatacji

  1. Modernizacja boiska na obiekcie sportowym w Mniszku – 100.000 zł. Boisko trawiaste do piłki nożnej zostanie wyposażone w automatyczny system nawadniania, co pozwoli ekonomiczniej i efektywniej utrzymywać murawę. Ponadto odnowione zostaną trybuny dla kibiców.

Inwestujemy w place zabaw:

  1. Aranżacja naturalnego placu zabaw Tivoli (zadanie z GBO) – na istniejącym placu zabaw przy ul. Legionów (Tivoli) postawione zostanie kolejne urządzenie – tzw. tyrolka (zjazd linowy) oraz elementy małej architektury – ławki, śmietniki, a także nowe nasadzenia roślin.
  2. Budowa placu zabaw na Górze Zamkowej – 200.000 zł – to kolejny etap zagospodarowywania Góry Zamkowej. Wybudowany zostanie oryginalny plac zabaw, na którym funkcje zabawowe połączone zostaną z funkcjami rekreacyjnymi w postaci oryginalnych instalacji z liter tzw. city alphabet. Plac usytuowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej kawiarenki.
  3. Modernizacja placu zabaw w Parku Miejskim – 50.000 zł – na największym i najbardziej atrakcyjny plac zabaw w Grudziądzu zostanie zmodernizowana nawierzchnia bezpieczna, która nosi mocne ślady użytkowania a technologia jej montażu nie sprawdziła się przy tak ogromnym obciążeniu przez użytkowników.
  4. Rewitalizacja obszaru przyległego do placu zabaw na osiedlu Lotnisko (zadanie z GBO) – 160.000 – zadanie obejmuje remont chodnika oraz stworzenie miejsca do gry w piłkarzyki odpoczynku. Likwidacji ulegnie zużyty sprzęt jak piaskownica, stół do ping ponga, ławki, murki, płytki i trzepak. Dodatkowo zostanie przeprowadzony zabieg pielęgnacji zieleni, stworzony będzie nowy trawnik. Efektem tych działań będzie poprawa bezpieczeństwa na przyległym terenie oraz poprawa wizualna starych zniszczonych elementów architektury osiedla.

Likwidujemy bariery architektoniczne

  1. Poprawa dostępności do obiektów znajdujących się na Górze Zamkowej – 500.000 zł – wybudowana zostanie kładka widokowa łącząca ścieżkę obwodnicową z terenem bezpośrednio przy Klimku. Otworzy to dostęp do zabytku dla osób z niepełnosprawnością oraz o specjalnych potrzebach. Kładka przebiegać będzie nad ruinami zamku krzyżackiego i będzie kolejną atrakcją turystyczną tego miejsca.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
16 kwietnia 2024
29.04 kończy się nabór do Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych GAPA
16 kwietnia 2024
Grudziądz w Waszym Obiektywie – zdjęcia od Pani Moniki
16 kwietnia 2024
Najbliższy czwartek DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego
16 kwietnia 2024
Rejsy statkiem po Wiśle
15 kwietnia 2024
Klimatyczne dźwięki w stylu „bossa nova” wśród zabytkowych murów ulicy Spichrzowej.
15 kwietnia 2024