Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Jesteśmy dumni…

Od kilku miesięcy twórcy Portalu, będący grudziądzanami, prześcigają się w pomysłach na pierwsze wydarzenie i osobistość grudziądzką, będących naszą dumą.

Wielu z nas czytając powyższe zdanie uruchamia chęć podzielenia się informacjami czego się wstydzimy. To nic niewłaściwego, to nic wyróżniającego nas na tle innych społeczności. To dowód, że pomimo wielu starań, mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Przeglądając media społecznościowe często czytamy niepochlebne, często obraźliwe komentarze, ale …

Przeczytajcie:

23 lutego, portal społecznościowy

„Witam wszystkich. Chciałam zasięgnąć opinii na temat Grudziądza. Rozważam przeprowadzkę do tego miasta i chciałabym zapytać jak Wam się tu żyje? Czy są dobrzy pediatrzy, interniści, specjaliści? Jak z zajęciami dla Dzieci, szkolnictwo, przedszkola, rynek pracy? Będę wdzięczna za każdą opinię i uwagę. Pozdrawiam”

Nasze odpowiedzi na powyższy post i kilka jemu podobnych (pisownia oryginalna):

„Wszytko zależy od oczekiwań i wyzwań, które sobie założymy. Każde miejsce ma wady i zalety, tylko od nas zależy jak poukładamy te klocki. Nigdy nie kieruj się opinią, przyjedź, zobacz i oceń czy to jest to czego szukam. Grudziądz ma wszystko co potrzebujesz, tylko musisz to odkryć i wchłonąć w to miasto. Ma wady i zalety, ale dla mnie coś jest wadą, dla Ciebie będzie zaletą. Nie wiem czego szukasz i tak sama decydujesz, jak chcesz żyć i jak pokochać to miasto. Zapraszam”

„sam wróciłem tu z rodziną po 10 latach, powodzenia w wyborze i Dobrego dnia”

„Ja mieszkam od urodzenia i nigdy nie wyprowadziłabym się z Grudziądza .”

„Przeprowadziliśmy się z Warszawy do Grudziądza. Szczerze super wybór. Każdy ma swoje zdanie.”

„Moje miasto rodzinne! Ponad 20 lat tam mieszkałam i tęsknię za nim! ”

„… z czasem poznasz Grudziądz i sama ocenisz – ja kocham to miasto szczerze ”

„A ja uważam że miasto jest piękne. Mamy jezioro z pięknymi kąpieliskami, piękne widoki nad Wisłą, park a i z zakupami nie ma problemu. Pewnie Grudziądz to nie Kraków. Mniej miejsc na rozrywkę , ale jest ok.”

„Jestem z Grudziądza i od 24 lat mieszkam w Krakowie. Grudziądz jest pięknym miastem i jeśli tylko masz pracę która cię satysfakcjonuje będziesz zadowolona. Niczego w mieście nie brakuje a życie płynie wolniej. Powodzenia”

„Przeprowadziłam się z mężem z Warszawy mąż dostał lepsza propozycje pracy mieszkam już kilka lat pod Grudziądzem i już nie wróciłabym do Warszawy bardzo dobrze nam tu jest”

„Jest jeszcze coś ważnego i wspaniałego w Tym mieście… to jego ,,osobowość” : jeżeli chcesz uprawiać sport .. wszystkie dyscypliny prócz skoków narciarskich.. kochasz zabytki od gotyku po piękną secesja .. twierdzą, lotnisko, blisko Bory Tucholskim, Chełmno miasto zakochanych, szlaki turystyczne i krajobrazowe… ale to nic.. najważniejsi są ludzie, Polscy, którzy stracili ,,tożsamość”: strój, obyczaje w historii 154 lat okupacji.. ale nasze pokolenie, to ludzie otwarci i pomocni.. bieda jest ale to polityka.. GRUDZIĄDZ to ważne i godne polecenia miasto..”

 

JESTEŚMY Z WAS/NAS DUMNI

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
16 kwietnia 2024
29.04 kończy się nabór do Grudziądzkich Amatorskich Prezentacji Artystycznych GAPA
16 kwietnia 2024
Grudziądz w Waszym Obiektywie – zdjęcia od Pani Moniki
16 kwietnia 2024
Najbliższy czwartek DKF i wernisaż fotografii Piotra Bilskiego
16 kwietnia 2024
Rejsy statkiem po Wiśle
15 kwietnia 2024
Klimatyczne dźwięki w stylu „bossa nova” wśród zabytkowych murów ulicy Spichrzowej.
15 kwietnia 2024